Minister Stephen Tsang van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) gaat de bouw van de nieuwe vergaderzaal van de Nationale Assemblee stopzetten. Met de UNESCO en de internationale erfgoed instanties zal gekeken worden wat gedaan moet worden om het bouwontwerp en de bouw op lijn te brengen met de richtlijnen en aanbevelingen van internationale erfgoed instanties van de UNESCO.
Vlak voor zijn benoeming als minister van OWRO zei Tsang toen nog in zijn hoedanigheid als lid van het parlement in een interview. dat na een snelle inventarisatie van wat hij op het ministerie overneemt, hij enkele beleidsprioriteit acties zal ondernemen. Een daarvan is het stopzetten van de bouw van de nieuwe vergaderzaal van De Nationale Assemblee, DNA, aan de Grote Combé.
Als lid van de DNA-commisie Bouw Nieuw Vergaderzaal heeft Tsang herhaaldelijk aangedrongen op transparantie rond de gunning en de bouw. Op herhaaldelijke vragen of het bouwontwerp en de bouw conform de UNESCO-richtlijnen zijn, is door de toenmalige OW-minister gegarandeerd dat zulks wel het geval is. Nu is gebleken dat dat niet zo is.

Ondanks zijn oproep en die van lokale en internationale erfgoed instanties om de bouwwerkzaamheden te stoppen en het bouwontwerp aan te passen, is toch besloten de bouwwerkzaamheden voort te zetten.
Als minister van OWRO zal Stephen Tsang de bouw onmiddellijk laten stopzetten.
Ernstig op de vingers getikt
Op de 47e vergadering van het Wereld Erfgoed Comite (WH)C) eerder deze maand in Parijs is Suriname hierover ernstig op de vingers getikt Het ontwerp van de nu in vergevorderd stadium gevorderde bouw van de nieuwe DNA-vergaderzaal. vormt volgens de bevindingen van internationale wereld erfgoeddeskundigen van het WHC en UNESCO een ernstige bedreiging voor uitzonderlijke universele waarde van de historische binnenstad van Paramaribo. Het bouwontwerp past qua schaal en grootte niet in het historische en monumentale karakter van de nabije omgeving.
Ondanks de aanbeveling om het bouwontwerp aan te passen, besloot de Surinaamse overheid toch door te gaan met de bouw volgens het oorspronkelijk ontwerp. Er was toen nog ruimte om de aanbevolen technische aanpassingen te doen aan het ontwerp, doch de overheid heeft niet daarvoor gekozen.
Suriname als Verdragspartij
Suriname als partij in het Wereld Erfgoed Verdrag van de UNESCO is tot uiterlijk 1 februari opnieuw wat tijd gegeven om het bouwontwerp aan te passen conform de internationale richtlijnen en aanbevelingen. Indien dat niet gebeurt zal de historische binnenstad van Paramaribo beslist op de lijst terechtkomen van bedreigd werelderfgoed. Als land zal dat een internationale blamage zijn. Het besluit daartoe zal vallen op de eerstvolgende vergadering van het WHC/UNESCO in juli volgend jaar in Zuid Korea.
De oude binnenstad van Paramaribo staat sinds 2002 op de werelderfgoedlijst van de UNESCO. De oude binnenstad van Paramaribo geniet wereldwijde faam vanwege de historische houten monumentale gebouwen. Het vormt een van de belangrijke toeristische bezienswaardigheden van Suriname.
Volgens minister Tsang is men te licht omgegaan met het belang van de historische binnenstad van Paramaribo als werelderfgoed. Hoewel hij zegt de rapportages af te wachten van de inventarisatie van wat hij op het ministerie overneemt, weet minister Tsang nu al dat hij de kwestie van de bouw van de nieuwe DNA-vergaderzaal grondig zal laten onderzoeken.