Het personeel bij de Medische Zending heeft sinds begin deze maand hun acties opgeheven, maar zeggen klaar te staan om die weer op te pakken indien eind van de maand de resterende deelbetaling van achterstallige financiële tegoeden toch niet zijn uitbetaald.
Sinds medio mei voert de werknemersorganisatie actie om uitbetaling van de 15 procent loonaanpassing over de periode juli tot en met december 2024. Daarnaast moeten de medewerkers nog steeds inflatiecompensatie ontvangen van SRD 1500 per persoon voor april en mei 2025.
Hoewel er inmiddels twee betalingen zijn gedaan, laat de derde tranche nog op zich wachten. De actie van de vakbond hield in dat er tot 12 uur werd gewerkt. Enkele essentiële afdelingen kregen wel dispensatie. Desondanks ondervond het werk ernstige stagnatie. Zo liep onder meer de distributie van medicamenten op de poliklinieken in het binnenland vertraging op.
Met de opheffing van de acties wordt er nu weer normaal gewerkt tot 15.00 uur. De vakbond zegt te hopen dat de regering structureel zal breken met de gewoonte om de Medische Zending als aparte entiteit te beschouwen.
De Medische Zending maakt integraal deel uit van het nationaal gezondheidszorgsysteem. Het is verantwoordelijk voor de primaire gezondheidszorg in vooral gebieden waar de Regionale Gezondheidsdienst niet actief is.

