Reactie op ‘Misiekaba woedend over snel-snel benoemingen’

Het bericht ‘Misiekaba woedend over snel-snel benoemingen’ schijnt de indruk te hebben gewekt bij bepaalde delen in de samenleving, dat op 15 juli er talrijke individuele benoemingen hebben plaatsgevonden op het voormalige ministerie van arbeid, werkgelegenheid en jeugdzaken (AWJ). Anders gezegd, dat er meerdere personen door AWJ in dienst zijn genomen. Voorgaande klopt helemaal niet, want niemand is in dienst genomen door AWJ als tijdelijke – of vaste kracht of op basis van een arbeidsovereenkomst op 15 juli. In de afgelopen periode is het personeelsbestand juist geslonken.

Op 15 juli zijn er twee ambtelijke en tripartiete mechanismen/organen van AWJ geïnstalleerd, namelijk de Commissie Vrij Verkeer en de Raad van Bestuur van SAO. Beide ambtelijke en tripartiete organen zijn met terugwerkende kracht geïnstalleerd, namelijk per 1 januari 2025. Het administratief proces heeft gewoon de nodige tijd gevergd, waardoor de installatie veel later heeft plaatsgevonden.

In het geval van de Commissie Vrij Verkeer was installatie door mijn persoon ook nog eens dringend vereist, omdat deze commissie, vooruitlopend op hun installatie, in de afgelopen maanden ook verzoeken voor vrij verkeer heeft afgehandeld, zodat ik als competente autoriteit voor vrij verkeer de Skills Certificates kon ondertekenen en landgenoten jobs in de CSME konden beginnen. Installatie van de Commissie was dus noodzakelijk voor de rechtsgeldigheid van de uitgegeven Skills Certificates.

Op 15 juli zijn er ook twee ambtelijke commissies verlengd, namelijk de Monitoring Commissie Mid-Term Labourmarket Policy en de Commissie, die beleid voor AWJ moet ontwikkelen op het gebied van Geweld en Seksuele Intimidatie. Ook hier was zeker voor de Monitoring Commissie van toepassing dat verlenging veel eerder had moeten plaatsvinden, maar dat het administratief proces te lang heeft geduurd. De andere commissie is een interne commissie.

Tenslotte de Alliantie voor Decent Work voor Personen met een Beperking. In 2017 was ik in een andere hoedanigheid de initiatiefnemer achter de lancering van de Alliantie en heb tot eind januari 2020 ook als trekker gefungeerd. De Voorzitter noemde mij daarom bij de installatie de geestesvader. De Alliantie is een stakeholdersplatform, dat tracht middels dialoog en gezamenlijk optreden Decent Work te bevorderen voor personen met een beperking. Het ministerie speelt een belangrijke rol, gelet op haar Decent Work en Social Justice mandaat. Voorts zijn mensen met een beperking een belangrijke doelgroep in het middellange arbeidsmarktbeleid.

Toen AWJ werd benaderd door de Voorzitter met het verzoek voor ondersteuning, is er dan ook niet geaarzeld om dit te doen, maar ook dit proces heeft langer dan verwacht geduurd. Gelet op mijn affiniteit met de Alliantie, wilde ik de installatie met terugwerkende kracht per 1 juni 2025 zelf doen.

Achter de installaties schuilen dus geen andere motieven dan hierboven vermeld.

Steven Mac Andrew

Gewezen Minister van AWJ

error: Kopiëren mag niet!