Kandidaat-minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) is ervan bewust welke grote uitdagingen hem te wachten staat op het ministerie. De kwestie van het EU-verbod aan Surinaamse vliegmaatschappijen om met in Suriname gecertificeerde vliegtuigen naar Europa te vliegen is één van de grote uitdagingen. Er zal hieraan gewerkt moeten worden. De kandidaat-minister is momenteel bezig zich te orienteren op de diverse beleidsgebieden van het ministerie van TCT. Over de kwestie van het EU-vliegverbod zegt landveld dat dit vraagtstuk niet binnen enkele dagen reeds zal zijn opgeloast. Het zal een proces zijn dat waarschijnlijk jaren in beslag zal nemen.
Over de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM) zegt Landveld dat dit ook één van de grote uitdagingen zal zijn. De bedrijfsvoering van SLM draait momenteel ongezond. Verder zal het functioneren van de Surinaamse luchtvaart veiligheidsautoriteit (CASAS) sterk verbeterd moeten worden.
De kandidaat-minister van TCT vindt het te ver om nu uitspraken te doen over de aanpak van de problemen bij SLM, omdat dat in regeringsverband eerst besproken zal moeten worden. Dat is de werkwijkze van inkomend president Jennifer Geerlings-Simons als het gaat om beleidsvraagstukken. Waneer er oplossingen zijn of de oplossingsrichting is besloten, dan worden die in handen gelegd van de ministers en op de ministeries. Raymond Landveld wordt als kandidaat-minister door de BEP voorgedragen voor het ministerie van TCT.