Start opfristraining voor BAVP’ers ter handhaving Tabakswet  

Een opfristraining voor  BAVP’ers (Buitengewoon Agent Van Politie) voor de handhaving van de Tabakswet die in 2013 in werking is getreden, is maandag 23 juni gestart. Deze training wordt verzorgd in het Militair kampement onder auspiciën van de Militaire Academie van het ministerie van Defensie. 

Toen de Tabakswet in 2013 in werking trad werd al een aantal BAVP’ers getraind, echter hebben door de jaren heen enkele personen om verschillende persoonlijke redenen de dienst verlaten. Dit heeft geleid tot ernstige tekortkomingen wat de handhaving betreft. 

Het ministerie van Volksgezondheid heeft daarom eerder in het jaar een verzoek gericht aan de PAHO/WHO )Pan-American- en World Health Organization) voor financiële ondersteuning om deze training mogelijk te maken. 

Suriname wordt door het FCTC 2030-project (Framework Convention for Tobacco Control) wordt ondersteund, en daardoor kon de training van start gaan. De training bestaat uit 6 bijeenkomsten (23, 24, 25 juni en 2,3,4 juli).

De PAHO/WHO vertegenwoordiger in Suriname dr. Yafflo Ouattara gaf aan heel blij te zijn met de training. Hij gaf de deelnemers aan hoe belangrijk deze training is en hoe belangrijk zij zijn in het kader van het gevecht dat gevoerd moet worden tegen tabak- en de tabaksindustrie.

error: Kopiëren mag niet!