“We moeten alert en strijdvaardig blijven tegen onrecht en misstanden”

Een verslaggeefster van Dagblad Suriname heeft mevrouw Judith Tilborg benaderd voor een openhartig interview over haar ervaringen met de recente verkiezingen. Zij stond als Assemblee-kandidate en lijstduwer van de lijst 10 DA’91 op nummer 51. Het aantal uitgebrachte stemmen op haar bedroeg 25.

“Ondertussen, bijna een maand na de verkiezingen van 25 mei, zijn deze officieel bindend verklaard”, vertelt ze. “Er is nog een correctie nodig met betrekking tot een districtsraadzetel, waarbij een foutief toegekende zetel aan de VHP is gecorrigeerd en nu bij de NPS thuishoort. Het is de vraag of er nog meer fouten gecorrigeerd moeten worden.”

Tilborg vervolgt: “Een groot deel van het volk heeft via hun stem hun voorkeuren voor het politieke klimaat in ons land aangegeven, terwijl een ander deel zich heeft onthouden van het uitoefenen van dat recht. Het lijkt erop dat de eerste groep nu op koers wordt gezet, waarbij verschillende partijen zich hebben gebundeld tot een coalitie. Maar de strijd is nog niet gestreden. Het politieke klimaat in Suriname blijft namelijk onderhevig aan steekspelletjes en verraad.”

Ze benadrukt echter hoopvol: “We moeten goede hoop koesteren en bidden om de juiste inzichten, die moeten leiden tot welzijn en welvaart voor land en volk. Hopelijk wordt er een bonafide politiek gevoerd, in plaats van de malafide politiek die we in de afgelopen decennia hebben gezien.”

Tilborg besluit met een kritische noot: “Het geven van het voordeel van de twijfel is een goed begin, maar we moeten alert en strijdvaardig blijven tegen onrecht en misstanden. Wij verdienen allemaal een goed leven in ons mooie land Suriname.”

error: Kopiëren mag niet!