“Pro-Palestijns activist Mahmoud Khalil veroorzaakt opnieuw opschudding – terug op protest na ICE-detentie”.

Pro-Palestijns activist Mahmoud Khalil heeft woede veroorzaakt door zich twee dagen na zijn vrijlating uit een detentiecentrum van Immigration and Customs Enforcement (ICE) weer bij een protest te voegen. De Columbia University-student, die op 8 maart werd gearresteerd en met deportatie werd bedreigd, zweert niet te zwijgen voor de Trump-regering – zelfs nu die juridische stappen onderneemt om hem uit te zetten.

Khalil (30) keerde zaterdag terug naar New York nadat een federale rechter zijn detentie ongrondwettelijk noemde. Hij droeg een T-shirt met de tekst “Lift the siege on Gaza” en bedankte supporters voor hun moed om te protesteren tegen ICE. “Columbia wil ‘Free Palestine’ uitbannen, maar zolang wij hier zijn: Free Palestine!” riep hij.

Kritiek kwam vooral van pro-Trump-aanhangers, die vragen waarom hij niet bij zijn pasgeboren kind was. “Hij is geen burger. Waarom mag hij Amerikaanse studenten blijven terroriseren?” schreef één criticus. Khalil reageerde: “Zelfs als ze me doden, blijf ik opkomen voor Palestina.”

ICE arresteerde Khalil in maart, ondanks zijn verblijfsvergunning. Minister Marco Rubio bestempelde hem als “bedreiging voor buitenlands beleid”. Na 104 dagen detentie in Louisiana daagt de regering nu zijn vrijlating aan. Een woordvoerder van Homeland Security noemde de rechterlijke uitspraak “een gevaar voor nationale veiligheid”.

error: Kopiëren mag niet!