Kandidaten van politieke partijen die bij de verkiezingen op 25 mei een gooi willen doen naar een zetel in De Nationale Assemblee doen er van alles aan om deze dagen op allerlei manieren zieltjes te winnen. Van al die kandidaten spant ABOP ‘Warrior Queen’ Alice Amafo, die oh zo graag weer het pluche van het parlement wil voelen, de kroon door zich te profileren als een heuse koningin van de strijd, door bijna overal te verschijnen in een camouflage pak inclusief een baret op het hoofd.
Het is haar opmerkelijke manier om politiek de strijd aan te gaan en ‘oorlog te voeren’ op het politieke slagveld. En op dat slagveld blijkt echter dat ze vooral leeft in een droom, een droom waarin militairen en ‘criminaliteitsvoorkoming’ centraal staan.
“Ik ben een militair van het volk”
Amafo lijkt zich als militair te willen profileren – terwijl ze zelf nooit als militair heeft gediend – , vandaar haar ‘Rambo-achtige camouflage outfit en de ‘Camouflage Loop’ afgelopen maandag, ter ondersteuning van de militairen. “Ik ben een militair van het volk, en militairen zijn ook deel van het volk” zei ze. Volgens haar staan militairen 24 uur per dag klaar om hun leven te geven voor het volk van Suriname. “Dat verdient een collectief saluut van ons allemaal.”
Volgens Amafo verdienen de gewapende krachten meer waardering. Ze pleit voor een herwaardering van de krijgsmacht op nationaal niveau. “In Suriname behoren militairen tot de slechts betaalden binnen de gewapende korpsen. Dat is een grove vorm van discriminatie en een duidelijke miskenning van hun inzet en offers”, aldus de ‘Warrior Queen’.
Ze wil een forse transformatie van het Nationaal Leger. “Het leger moet een carrière- en ontwikkelingsleger worden, dat jongeren perspectief biedt. We praten te vaak over criminaliteitsbestrijding, maar ik wil praten over criminaliteitsvoorkoming via het leger.” En hier beginnen haar droom en plannen. gespeend van enig realiteitszin.
Nooit te voorkomen
Laat een ding duidelijk zijn: criminaliteit is nooit te voorkomen, ook niet met extra inzet van militairen. Dat is een droom en daarvoor hoef je geen deskundige te zijn, dat weet iedereen in elke buurt van Paramaribo. Criminaliteit is iets van alledag, en al eeuwenlang. Hoe denkt de ‘Warrior Queen’ criminaliteit te kunnen voorkomen? Daar heeft ze het antwoord niet op. Het is ondoordachte kretologie.
Criminaliteit is te voorkomen door in iedere straat bij iedere woning, bedrijfspand, supermarkt, enzovoorts 24 uur per dag en 7 dagen in de week een agent of militair te plaatsen, bij wijze van spreken. Geen enkele crimineel wordt noch warm noch koud van Amafo’s droom. Criminelen hebben zich ook nooit laten weerhouden om hun misdaden te plegen door de met regelmaat gesproken stoere taal van een korpschef van het Korps Politie Suriname of van de minister van Justitie en Politie (partijgenoot van Amafo). Het is steeds bij hol klinkende repeterende woorden gebleven.
Bestrijdt armoede!
Laat de politie gewoon haar werk goed uitoefenen met voldoende financiële middelen en functionerend en dus rijdend materieel en laat het leger zich vooral bezighouden met de haar opgedragen formele taken en zich niet gaan bemoeien met politiewerk. Schoenmaker hou je bij je leest en… laat Amafo zich storten op het bestrijden van de armoede onder het volk want dat is de grootste voedingsbodem voor criminaliteit.
PK