De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij zijn regering opdracht heeft gegeven om de beruchte Alcatraz-gevangenis te herbouwen en te heropenen. Dat meldt CBS News.
De gevangenis zou opnieuw worden geopend om ‘Amerika’s meest meedogenloze en gewelddadige criminelen te huisvesten’.
“HERBOUW EN OPEN ALCATRAZ!”, plaatste Trump op zijn social mediaplatform Truth Social. “Amerika wordt al te lang geplaagd door wrede, gewelddadige criminelen en recidivisten, het uitschot van de samenleving, die nooit iets anders bijdragen dan ellende en lijden”, vervolgt de president zijn bericht.
“Toen we een serieuzere natie waren, aarzelden we niet om de gevaarlijkste criminelen op te sluiten en ze ver weg te houden van iedereen die ze kwaad konden doen. Zo hoort het te zijn.”
De beruchte, voormalig federale gevangenis is te vinden op een eiland vlakbij San Francisco, in Californië. Voorheen werden er beruchte Amerikaanse criminelen opgesloten , zoals Al Capone. De gevangenis werd gebouwd om ‘het gezagsgetrouwe publiek te laten zien dat de federale overheid het serieus meende met het stoppen van de wijdverbreide criminaliteit in de jaren 20 en 30’, aldus het Federal Bureau of Prisons op zijn website.
In 1963 sloot de instelling haar deuren. Tegenwoordig is het een van de meest populaire trekpleisters van San Francisco.
