Gajadien (VHP): “Verwarrende informatie over vergoeding Assembleeleden wordt in de ether gegooid”

VHP-parlementariër Asiskumar Gajadien is de mening toegedaan dat over de vergoedingen van volksvertegenwoordigers verwarrende informatie en cijfers naar buiten worden gebracht.

“Er werd een bedrag van 130.000 SRD gepresenteerd, maar als je kijkt naar de huidige situatie, is dat cijfer niet helemaal correct. Een parlementariër verdient tegenwoordig qua bezoldiging bijna tweemaal zoveel als het maximumsalaris van een onderdirecteur. Men zit al gauw rond de 40.000 SRD of zelfs meer, en daar komen nog andere vergoedingen bij. Zo ontvangen parlementariërs uit districten als Nickerie of Sipaliwini bijvoorbeeld een huisvestingstoelage

Tel daarbij ook brandstoftoeslagen, telefoonkosten en andere vergoedingen, dan praat je al snel over bedragen die de 75.000 SRD per maand overschrijden. Dus wanneer men nu 130.000 SRD vergelijkt met de oude situatie, moet men zich realiseren dat het huidige pakket waarschijnlijk al rond de 80.000 tot 90.000 SRD per maand ligt”, benadrukt hij. 

Volgens Gajadien is er sprake van een “discrepantie” in de beeldvorming. Volgens hem hebben veel jonge parlementariërs gezinnen met drie of vier kinderen. “Voorheen was het zo dat de staat moest zorgen voor de kinderen van gewezen parlementariërs tot zij 18 of 21 jaar oud waren, tot aan het einde van hun studieperiode. Die voordelen zijn inmiddels afgeschaft.” 

Hij waarschuwt ervoor dat het oneerlijk is om de huidige situatie simpelweg te vergelijken met het verleden zonder de context mee te nemen:” Soms wil men appels met peren vergelijken. Over de bredere ontwikkeling in het parlement”, zegt Gajadien.

“We zien dat veel parlementariërs afkomstig zijn uit het ambtenarenapparaat. In het verleden blokkeerden regels de doorstroming, maar nu worden ook andere functies, zoals bestuursleden van door de overheid gefinancierde stichtingen, aangepakt. Deze mogen geen parlementariërs meer zijn.”

error: Kopiëren mag niet!