Op weg naar de verkiezingen: partijen flirten met samenwerkingen

In aanloop naar de verkiezingen sturen politieke partijen nu al signalen uit over mogelijke samenwerkingen, zelfs tussen ideologisch verschillende partijen. Dit gebeurt omdat veel partijen beseffen dat ze alleen niet de meerderheid zullen halen. Opvallend is dat deze partijen elkaars regeerprogramma’s nog niet eens kennen. 

Volgens politicoloog Ricardo zijn deze signalen vooral bedoeld om kiezers te verwarren en een boodschap te sturen: “Stem op ons, wij gaan toch samenwerken met anderen.”

Ricardo benadrukt dat deze strategie een misleiding is van de Surinaamse politiek aan de bevolking. “Het gaat bij alle partijen primair om regeermacht, niet om inhoudelijke overeenkomsten. Als het moet, sluiten ze zelfs een deal met de politieke ‘duivel’”, aldus Ricardo. Hij wijst erop dat partijen zich bewust zijn van het feit dat kiezers niet veel eisen stellen. “De focus ligt niet op wat partijen willen bereiken voor het land, maar op wie de macht krijgt.”

De politicoloog noemt deze ontwikkelingen zorgwekkend. “Het gebrek aan interesse in elkaars programma’s en de focus op machtspolitiek ondermijnen de democratie. Kiezers worden misleid met vage beloften van samenwerking, terwijl er geen duidelijk plan is voor de toekomst van Suriname.” 

Ricardo roept kiezers op kritisch te blijven en niet alleen te kijken naar wie mogelijk samenwerkt, maar vooral naar wat partijen concreet willen realiseren. “De macht moet niet het doel zijn, maar het middel om het land vooruit te helpen.”

Met deze ontwikkelingen lijkt de verkiezingsstrijd niet alleen een strijd om stemmen, maar ook een spel van politieke strategieën en machtspolitiek, waar de kiezer uiteindelijk de dupe van kan worden.

error: Kopiëren mag niet!