Een Amerikaans energiebedrijf wil een groot project lanceren in Guyana, gericht op het verwerken van 30.000 vaten olie per dag tegen eind 2025.
President Dr. Mohamed Irfaan Ali kondigde aan dat dit niet alleen de nationale vraag zal dekken, maar ook de regio, inclusief Brazilië, zal bedienen. “Dit zal lagere prijzen en een regionale hub voor geraffineerde producten opleveren”, aldus de president tijdens de opening van de Guyana Energy Conference and Supply Chain Expo .
De eerste twee jaar zullen minimaal $300 miljoen aan investeringen vereisen. Het initiatief omvat meer dan commerciële samenwerking; er wordt ook onderzocht of opslagfaciliteiten buiten Guyana kunnen worden gevestigd. Deze onderneming zal banen creëren en sectoren zoals transport en logistiek stimuleren.
Een raffinaderij in Berbice wordt eveneens bestudeerd om ruwe olie te verwerken tot producten als diesel en benzine, wat de economie verder zal transformeren.