Uit een recente webpeiling van Dagblad Suriname blijkt dat Surinamers verdeeld zijn over de vraag of er in 2025 een nieuwe wereldpandemie zal uitbreken. Van de 1.218 deelnemers aan de peiling denkt 52% (630 stemmen) dat een nieuwe pandemie waarschijnlijk is, terwijl 48% (588 stemmen) dit onwaarschijnlijk vindt.
De uitkomst van de peiling weerspiegelt de onzekerheid en bezorgdheid die nog steeds leven na de impact van de Covid-19-pandemie. Veel Surinamers lijken zich bewust van het feit dat wereldwijde gezondheidscrises zich kunnen herhalen, vooral gezien de globalisering en de snelle verspreiding van ziekten. Anderen zijn echter optimistischer en geloven dat de wereld beter voorbereid is op toekomstige uitbraken, dankzij de lessen die zijn geleerd tijdens de recente pandemie.
De discussie over een mogelijke nieuwe pandemie roept ook vragen op over de voorbereidingen van Suriname op dergelijke scenario’s. Zaken zoals de versterking van de gezondheidszorg, vaccinatiebereidheid en internationale samenwerking blijven belangrijke thema’s.
De peiling laat zien dat het onderwerp leeft onder de bevolking en dat er behoefte is aan meer informatie en debat over hoe Suriname zich kan wapenen tegen toekomstige gezondheidsrisico’s. Of een nieuwe pandemie daadwerkelijk zal uitbreken, blijft onzeker, maar de meningen zijn duidelijk verdeeld.