Historische eerste knieprothese-operatie in Mungra Medisch Centrum

Het Mungra Medisch Centrum (MMC) in Nieuw Nickerie heeft een historische mijlpaal bereikt met de uitvoering van de allereerste knieprothese

-operatie in zijn 66-jarig bestaan. Dit baanbrekende moment werd mogelijk gemaakt door een samenwerking van toegewijde medische professionals, waaronder dr. Gerrit Jan van Norel, orthopedisch chirurg en voorzitter van de Stichting Diaspora Nederland-Suriname, en het deskundige OK-team van het MMC.

De operatie markeert een belangrijke vooruitgang voor de orthopedische zorg in Suriname. De kosten van een knieprothese-operatie kunnen variëren, maar liggen gemiddeld tussen de €4.000 en €10.000, afhankelijk van het type prothese en de benodigde zorg. Dankzij dit initiatief kon een dergelijke ingreep in Nickerie worden uitgevoerd, wat de toegang tot hoogwaardige zorg vergemakkelijkt heeft voor de patiënt en financiële lasten heeft verminderd.

De realisatie van deze medische doorbraak werd mede mogelijk gemaakt door de inzet van mevrouw Balwantgir, die met haar netwerk van donateurs cruciale financiering wist te regelen. Haar inspanningen hebben ervoor gezorgd dat zowel de benodigde apparatuur als de expertise beschikbaar kwamen in Suriname.

De plechtige gelegenheid werd opgeluisterd door de aanwezigheid van president Chandrikapersad Santokhi, die dit historische moment persoonlijk bijwoonde. De minister van Volksgezondheid, Amar Ramadhin, sprak zijn waardering uit voor het MMC en benadrukte het belang van verdere investeringen in de Surinaamse gezondheidszorg.

Met deze eerste succesvolle knieprothese-operatie zet het Mungra Medisch Centrum dus een grote stap in de verbetering van medische zorg in Suriname. Dit opent de deur naar meer complexe orthopedische behandelingen binnen de landsgrenzen, waardoor patiënten minder afhankelijk zijn van zorg in het buitenland.

error: Kopiëren mag niet!