Maandinflatie in december 0,5 procent: transportkosten met 6 procent gestegen

De maandinflatie in december is 0,5 procent. Dit betekent dat consumentenprijzen vorige maand ten opzichte van november 2024 gemiddeld met 0,5 procent zijn gestegen. De maandfinflatie in november bedroeg 0,2 procent. 

Vergeleken met december 2023 is de stijging van Consumentenprijzen 10,1 procent. Dit meldt het Algemeen Bureau voor de Statistiek (ABS).

Het ABS houdt maandelijks de verandering in prijs bij van een vast pakket aan goederen en diensten bestemd voor consumptieve doeleinden. In dit vast pakket zitten 316 items en de prijsopnames worden gedaan bij in totaal van ongeveer 630 meetpunten. Deze meetpunten zijn verspreid over de distrikten paramaribo, Wanica, Nickerie, Coronie, Saramacca, Commewijne en Para.

De 316 producten waarvan het ABS maandelijks de prijzen bijhoudt zijn onderverdeeld in 32 subgroepen. 

Uit de cijfers van het ABS blijkt dat de subgroep Transportmiddelen in december de hoogste prijsstijging vertoont, namelijk 6 procent. De subgroep Vis, Visproducten en Garnalen noteert een prijsstijging van 3,6 procent. Aan de andere kant zijn de prijzen van de subgroep Vruchten en Groenten gedaald met 5,1 procent.

error: Kopiëren mag niet!