Indiase raffinaderijen zijn gestopt met de handel in door de VS gesanctioneerde olietankers en entiteiten, maar het land verwacht geen verstoring van de Russische ruwe olieleveringen tijdens een afbouwperiode van twee maanden, zei een overheidsbron deze week.
Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft vorige week vrijdag sancties opgelegd aan de Russische olieproducenten Gazprom Neft en Surgutneftegaz en de verzekeraars Ingosstrakh en Alfastrakhovanie Group, gericht op inkomsten die Moskou heeft gebruikt om zijn oorlog met Oekraïne te financieren.
Washington heeft ook sancties opgelegd aan 183 schepen die worden gebruikt voor het transport van Russische olie, terwijl het een afbouw van enkele energiegerelateerde transacties toestaat voor 12 maart.
India zal Russische olieladingen die vóór 10 januari zijn geboekt, toestaan om te lossen in havens in overeenstemming met de sanctieparameters, vertelde een functionaris aan verslaggevers op voorwaarde van anonimiteit.
“Als we Russische ruwe olie van een niet-gesanctioneerde entiteit krijgen die onder de prijslimiet ligt, dan zullen we er vast graag naar kijken.”
