LA Galaxy haalt verdediger Kelvin Leerdam binnen op 2-jarig contract

De LA (Los Angeles) Galaxy in Carson, Californië, donderdag aangekondigd dat de club vrije verdediger Kelvin Leerdam (31) heeft getekend voor een tweejarig contract tot het einde van het reguliere MLS-seizoen (Major League Soccer) van 2023 met een cluboptie voor 2024. Dit meldt de club op haar website.

Leerdam, 31, voegt zich bij de Galaxy met negen doelpunten en 13 assists in 120 MLS-wedstrijden in het reguliere seizoen (102 starts) in de afgelopen vijf seizoenen (2017 – heden). Leerdam, geboren in Paramaribo (Suriname), begon zijn MLS-carrière bij Seattle Sounders FC, waar hij negen doelpunten en 12 assists maakte in 91 competitiewedstrijden (84 starts) in vier seizoenen (2017-20). Bovendien scoorde Leerdam één doelpunt in 14 wedstrijden na het seizoen (11 starts) voor Seattle, waardoor de Sounders de MLS Cup won in 2019 en drie Western Conference Championships (2017, 2019, 2020).

“Kelvin is een ervaren speler die kampioenschappen wint en we zijn verheugd hem naar onze club te brengen”, aldus LA Galaxy Head Coach Greg Vanney. “Zijn kwaliteit geeft meer diepte en veelzijdigheid aan onze selectie en we kijken ernaar uit om hem een ​​belangrijke rol in het team te laten spelen.”

Vorig seizoen registreerde Leerdam één assist in 29 wedstrijden in het reguliere seizoen (18 starts) voor Inter Miami CF tijdens het seizoen van 2021.

Voor zijn tijd in de MLS speelde Leerdam de eerste negen seizoenen van zijn carrière in Nederland voor Feyenoord en Vitesse in de Nederlandse Eredivisie. De verdediger begon zijn loopbaan bij Feyenoord (2008-13), waar hij in de Eredivisie 97 keer speelde en vier keer scoorde en tien assists gaf.

“We zijn verheugd om Kelvin’s ervaring en winnaarsmentaliteit aan ons team toe te voegen en we geloven dat hij snel zal integreren in onze groep”, zei LA Galaxy technisch directeur Jovan Kirovski.

Na zijn vertrek bij Feyenoord kwam Leerdam bij Vitesse (2013-17), waar hij 13 goals en negen assists maakte in 106 wedstrijden in alle competities. Leerdam hielp Vitesse met name aan het winnen van de KNVB-beker 2017, de nationale bekercompetitie in Nederland.

Op internationaal niveau kwam Leerdam zeven keer uit voor het Surinaams Nationale Team, Natio, en gaf op 24 maart 2021 een assist bij een 3-0 overwinning op de Kaaimaneilanden in een Concacaf World Cup Qualifier. In zijn meest recente optreden voor Suriname, speelde hij 90 minuten in een 2-1 overwinning op Guadeloupe in de Gold Cup 2021 op 21 juli 2021.

PK

error: Kopiëren mag niet!