
Beladers
Wat hij voor nu wel stelt, is dat de problemen die betrekking hadden op de beladers (op de Johan Adelof Pengel Luchthaven) sinds december 2017 zijn opgelost. “De problemen zijn in december met Procons aangepakt. Het loopt allemaal goed nu. Het bureau heeft hoogwaardige beladers in dienst genomen. Wij draaien echter geen busbedrijf. Je lost zaken niet binnen een dag op”, stelt Lachmising.
Vertrek
De directeur heeft een overeenkomst getekend tot 3 april. “Daar moet ik me aan houden. Het gaat natuurlijk met emoties gepaard, maar daar stoor ik me niet aan. Die hele rommel om me heen interesseert me niet”, meent hij. Had hij op een andere manier willen vertrekken, werd hem gevraagd. “Sommige mensen zeggen: ‘het lijkt alsof je bedelt om bij de SLM te blijven’. Ik wil wel tot 2020 blijven. Waarom 2020? Omdat wij nu in een transitieperiode zijn. Wij zijn nu bezig met en regionale machine (Boeing 737-700) die in China zit, die anytime kan overvliegen. Daar is onder mijn leiding aan gewerkt. Wij hebben afgelopen week goedkeuring gehad van de raad om een tweede 737-700 aan te schaffen. De echte onderhandelingen kunnen starten vanwege het groen licht. Daarnaast moet de Airbus A-340, die naar Amsterdam vliegt, worden vervangen. Cathay Pacific heeft tegen eind 2019 een Boeing 777 beschikbaar. TUI zou ook een Dreamliner 787 aan ons willen verhuren. Bij dit laatste wordt samenwerken met TUI veel gemakkelijker. Dit is wat ik wil afronden. Ik bedel niet. Dit is misschien een verkapte sollicitatie om het werk te doen”, meent Lachmising.
Vragen naar verlenging?
De SLM-voorman werd gevraagd als hij nog van plan is zijn meerdere te vragen om een verlenging van zijn contract. Hij reageerde er negatief op. De directeur kan niet met zekerheid praten, aangezien hij ook niet geïnformeerd is over de positie van de minister van Transport, die mogelijk ook op de schopstoel zit. “Met het kabinet onderhandelen heb ik nooit gedaan, ondanks men zegt dat ik zelfs het paleis platloop. De rvc is net aangevuld met twee nieuwe leden. Je merkt nu al een iets zakelijkere aanpak in plaats van een politieke aanpak. Dit is een voordeel voor de SLM”, stelt Lachmising, aangevende dat hij ook in de nieuwe situatie bereid zal zijn een bijdrage te leveren (indien op hem een beroep wordt gedaan).
Kavish Ganesh
