NVB heeft nieuwe trajecten in voorbereiding

Er is voor dit jaar ruim twee miljoen Surinaamse dollars op de begroting gereserveerd voor de uitbreiding van trajecten door het Nationaal Vervoersbedrijf (NVB). NVB-directeur Lesley Daniels zegt aan Dagblad Suriname dat er een aantal collectieve aanvragen ligt bij de Staatsbusdienst voor gebruikmaking van hun dienstverlening. De verzoeken zijn afkomstig van burgers en buurtorganisaties in bestaande en nieuwe woonwijken.  De aanvragen komen uit alle districten.   In Paramaribo gaat het onder andere om nieuwe woongebieden achter Ephraimzegen, Pontbuiten en Witboiti.  De verzoeken betreffen specifiek verlenging van bestaande trajecten en aansluiting van nieuwe bewoonde wijken met nieuwe routes, zegt Daniels.
De NVB-directeur legt uit dat elke aanvraag, zolang het gaat om wijken met verharde wegen, in behandeling wordt genomen.  Er volgt eerst een onderzoek, waarbij gekeken wordt naar de  woondichtheid, de mobiliteit van de bewoners, het vervoersgedrag en de lengte van het gevraagde traject. Het vervoersgedrag is belangrijk, want het  heeft geen zin een route aan te leggen, waarvan weinig mensen gebruikmaken van openbaar vervoer.  Op basis van dit onderzoek wordt ook bepaald wat voor soort bus wordt ingezet en hoe vaak deze bus het project dagelijks aandoet. Als er positief is beslist, wordt er eerst een proefoperatie uitgevoerd op het nieuwe traject. Vorig jaar  nog is er positief beslist over de aanvraag van de burgers van Tout Lui Faut. “Deze nieuwe operatie van de NVB draait tot nog toe succesvol”, zegt Daniels.
Het hangt niet alleen van een positief besluit af of het nieuwe traject wordt ingesteld. “We hebben ook geld nodig voor een nieuwe operatie. De kosten worden niet gedekt door de operatie, omdat de passagiers geen marktconform tarief betalen. Het NVB-vervoer wordt gesubsidieerd, dus is er geld nodig van de overheid om een nieuwe lijn te kunnen exploiteren”, legt Daniels uit.  De directeur zegt dat het NVB nu mogelijkheden bestudeert om het aantal ritten op bestaande trajecten te verruimen, waarbij er ook in de avonduren zal worden gereden. Dit zal worden gedaan om bepaalde doelgroepen, die ‘s avonds werken of een opleiding volgen, tegemoet te komen.

error: Kopiëren mag niet!