Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 99 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa


 
Banner pagina



 

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Geplaatst: 22/02/2008

Hoe duur is de stem van de Javaanse kiezer in 2010.
Op weg naar de verkiezingen van 2010 hebben politici nu de draad opgepakt Hun positie te consolideren.Evenals in de “grote” wereld gaat het vergaren van aanhang heel heftig toe. Was het toen meer uit favoritisme of etniciteit en of religieuze gelieerdheid,sinds de laatste tijd spelen financiėle en materiele factoren een belangrijke rol.Vandaag de dag is de slogan van:” voor wat hoort wat,”erg populair. Het oproepen van aanhangers om vergaderingen bij te wonen geschiedt niet meer spontaan en uit partijliefde, doch meer uit een zeer subtiele vorm van “bedelen”. Of in het uiterste geval tegen betaling en of beloften.

Soewarto Moestadja ,de super minister van de KTPI, in de periode 1996-2000 en voorzitter van D-21, wordt in 2008 van links naar rechts getrokken vanwege zijn meerwaarde positie in de komende verkiezingen. Dat hij vanaf na de verkiezingen politiek Suriname op zijn wijze heeft durven begeleiden, is bekend.Ook zijn antwoord op de uitnodiging van de toen pas gekozen DNA-voorzitter Salam Somohardjo tevens voorzitter van Pertjaja Luhur, van het bekende koffie-uurtje en het natraject daarvan was ook bekend.Zijn partij heeft tevens bij de verkiezingen van 2005 een potentiėle bijdrage geleverd aan de participatie van de combinatie A-1, in de te vormen regering NF-plus.Dat bij de verdeling van posten hij buiten de boot viel, was vanwege zijn eerlijke en onervaren politieke praktijk, duidelijk. Soewarto Moestadja blijft de regering met zijn radioprogramma”politiek uurtje”bij zijn radiostation”Mustika”kritisch begeleiden.

Inderdaad ook de stem van de KTPI is belangrijk.Ondanks de grote nederlaag,na de bekende ommezwaai van 1996, houden politici degelijk rekening nog steeds met de eens massieve achterban van de oudste partij onder de Javaanse partijen,de KTPI.Verder is Willy Soemita in de Surinaamse politiek een potentiėle factor die niet verwaarloosd mag worden. Zijn ruime ervaring van meer dan 20 jaar als voorzitter en onderhandelaar die vaak het onderste uit de kan wilde halen,is bekend. Zijn onlangs nieuwe strategie waarbij de KTPI die reeds koerste naar een politiek nieuwe stijl wist te brengen tot de oude stijl en door de achterban is geaccepteerd,laat vele grote vraagtekens achter. Maar tijden veranderen ook visies,vandaar dat in 2010 de traditionele mobilisatie strategie van de partijen zeker geėvalueerd dient te worden.

De achterban was zeer verheugd toen hij samen met Somohardjo op Tamanredjo op 27 december 2007 aanwezig was en ook op 1 december 2007 het woord had gevoerd. Vandaar dat zij op 5 januari 2008 in grote getale de opoyari meeting had bijgewoond.Maar zij waren teleurgesteld toen de KTPI-top niet was verschenen. Tientallen hebben hierna zich aangesloten bij de kernvoorzitter van de PL. Een fervente propagandiste heeft geen goed woord voor dat de volksvertegenwoordiger haar bewust moest ontwijken,juist in deze moeilijke tijd.

Was de stem in 1996 van de ressort- en districtsraadsleden voor het grijpen, anno 2008 is vanwege de vergevorderde bewustwording op verschillende sectoren,in het bijzonder op politiek gebied, deze niet meer te koop. De tijd van het verstrekken van borstrokken ,die vaak op onverklaarbare wijze niet werden gedragen en propagandamateriaal zoals paraplus ,vlaggen,petten en tassen is voorbij en achterhaald.

Dit komt vanwege de aloude beloften van politici die voor de verkiezingen hemel en aarde hebben bewogen om op ze te stemmen,doch na de verkiezingen verschijnen zij niets eens meer, laat staan hun beloften nakomen. Vandaar dat de slimmeriken nu komen aandansen met wat snoepgeld.Inderdaad het patronage systeem moet afgeschaft worden. Wie wil de kat de bel aanbinden.

Kadi Kartokromo

 

Voor reeds verschenen artikelen van Vrije Tribune, bezoek ons archief!

Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

 

 

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!