Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 147 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa



 
Banner pagina


Lees uw horoscoop online. [Meer]

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Bijgewerkt op: 23/02/08,

Om de geloofwaardigheid van de politiek    

Paramaribo - Er is nu een stevige discussie losgekomen in onze samenleving over het ‘zakkenvullensyndroom’ van onze politici bij de volgende loonronde. Waar juist de groep (ambtenaren en seniorenburgers) die het het hardst nodig heeft, in aanmerking moest komen, zien wij tot verbazing van de burgerij weer dat de verkeerde doelgroep in de spotlight komt. Opzet in het spel? Voor politiek onvermogen betaalt Suriname een hoge prijs. Sommigen stellen zich de indringende vraag waarom men voor het zo weinig presteren nu zoveel moet krijgen. Wat de bevolking vooral stoort zijn de schandalige hoge lonen die de heren politici binnenkrijgen voor een job die soms ook uitgevoerd kan worden door een getrainde buffel. SRD 11.000 bruto per maand voor de volksvertegenwoordiger en dat voor 16 uur aanwezigheid per week, dat is ruwweg SRD 750 per uur.

We hebben gezocht achter andere cijfers van andere instanties, als iemand deze bedragen kent, waar de verdiensten ongetwijfeld ook veel te hoog liggen. Hoe kunnen onze politici nu geloofwaardig zijn? Hoe kan bijvoorbeeld een minister TCT beslissingen nemen in verband met files als zij zelf in een dikke uitgebouwde Prado met chauffeur rijdt en in een sjiek buurt woont. Wij hebben het hier over de mentaliteit van alle partijen, ook de partijen die altijd roepen dat ze voor de wensen van de burger opkomen. Als die politici hun eigen uitspraken serieus zouden nemen, waarom heeft dan nog geen enkele volksvertegenwoordiger ooit geëist om deze lonen omlaag te halen? Makkelijk praten “opkomen voor Jan Modaal’ als jezelf 5 maal verdient als Jan Modaal. Ons maakt men niet wijs dat de heren politici het niet voor het geld doen. Politiek zou een roeping moeten zijn, geen lokroep van het geld. Waarom geen uurlonen?

Betaal verdorie de DNA-leden per aanwezigheid, het zal rap vol zitten in DNA. Of doen wij nu aan de financiering van politieke partijen. Ons komt ter ore dat elke politicus die een mandaat bekleedt, een overeenkomst heeft met zijn partij waarbij hij een bepaald bedrag van zijn ‘politieke wedde’ moet storten in de partijkas. Voor zover wij weten geeft een politiek mandaat geen recht op een pensioen, tenzij je tenminste vijf jaar hebt uitgediend; akkoord. Sommige politici zijn hun ambt niet waardig maar weet dan wel dat er nog idealisten zijn die er nog in geloven. De waarheid mag ook gezegd worden, denkt men. Misschien is de verplichte aanwezigheid wel niet voldoende, maar moeten de parlementsleden eens beoordeeld worden op hun efficiëntie en vakbekwaamheid zoals men met de ambtenaren wil doen.

Men heeft gelijk: politici verdienen veel te veel, kunnen zichzelf opslag geven zonder verantwoording te moeten afleggen. Maar trekken wel de broekriem aan bij de gewone burger. Er komen bovenop hun loon nog allerlei vergoedingen, zitpenningen en belastingen zijn maar voor een gedeelte aan de heren en dames besteed. Als de ministers en DNA-leden een heel pak minder zouden gaan verdienen, dan zouden er misschien meer idealisten aan het beleid deelnemen in plaats van zakkenvullers. Want wij denken dat de meeste politici hun carrière starten omdat ze goede bedoelingen hebben en goede dingen wensen te realiseren. Maar wanneer ze hogerop klimmen, blijft hen alleen de keuze over of meedraaien in dat politiekspelletje (en hun idealen inslikken) of hun rijk betaalde post te verlaten.

De hoogte van het loon van politici lijkt ons een dilemma. Het is al jaren een punt van discussie. Zoals het nu is, komt dit over als (veel) te hoog. Ook het feit dat ze, zoals de pastoors, steeds eerst zichzelf zegenen met opslag en belastingvoordelen komt ongeloofwaardig over wanneer dan van de gewone burger steeds maar besparingen onder allerlei vormen worden geëist.
De vraag is anderzijds wat er gaat gebeuren wanneer hun ‘verloning’ slecht zou zijn. Denken wij niet dat de drang om zich corrupt op te stellen nog veel groter zou zijn? Wie niet veel verdient, komt vlugger in de verleiding om tegen vergoeding hand en spandiensten te verrichten. Met een laag inkomen verlaagt waarschijnlijk ook die drempel. In elk geval is het laatste woord over deze zaak niet gesproken.Wat wij wel te horen krijgen, is dat de zogenaamde hoge ambten best wat meer mogen gaan verdienen.We hebben ondertussen gezien wie het hardst roepen en inmiddels om een openbaar debat hebben gevraagd in DNA.











 

Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

 

 

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!