Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 469 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Big Brother in het centrum  
 

Geplaatst: 27/07/2009

Paramaribo -  Waar heeft men nog privacy in de wereld. Big Brother volgt je in London, in New York, in Amsterdam. Nu ook in Paramaribo. Minister Chandrikapersad Santokhi komt met het project ‘Cameratoezicht Binnenstad’. De apparatuur is als aangeschaft, zegt de bewindsman. Dit alles in het kader van het leefbaar maken van het centrum en het veiligheidsgevoel in de gemeenschap te doen toenemen. De minister gaat uit van de benadering dat de schurk ook naar huis moet. Zoveel mogelijk controle verwacht hij van zijn korps en gezien de tijdgeest is cameratoezicht
daarbij ondenkbaar. Vooral nu hard drugs moeilijk de
landsgrenzen verlaten. De dealers proberen het spul lokaal af te
zetten, vooral op de hoeken van straten. De minister heeft door dat er een criminaliteitsshift heeft plaatsgevonden, meer roofovervallen en meer geweld op straat.

Ook het fenomeen zinloos geweld heeft Suriname
in de greep. Vandaar dat Big Brother een ongewenst noodzaak is
geworden. De Justitieminister zegt dat de camera’s geplaatst zullen
worden bij strategische wegen. Met alle moderne zoommogelijkheden en vanuit een centraal monitoringskamer zal het verkeer gecontroleerd worden. Het is de bedoeling om het cameratoezichtproject landelijk in te voeren. Voorlopig zal het ingevoerd worden in de binnenstad, daar er alleen een budget was voor het centrum. Met een kredietlijn van India zal het project landelijk ingevoerd worden. De minister wil dat
de burger zich veilig voelt op straat.

De rijbewijzen en nummerbewijzen zijn al geautomatiseerd, zodat het mogelijk wordt om de mensen die een overtreding hebben begaan in het verkeer te achterhalen en ook de plaats, tijd en omstandigheid kunnen worden weergegeven. De minister gaat ervan uit dat de dief, de overtreder, de asociaal naar huis moet, gezien de niet al te complexe infrastructuur van ons land. Hij benadrukt dat Big Brother niet alleen bedoeld is de crimineel te pakken, na zijn daad, maar ook preventief op te treden. De misdadiger moet zich begeven naar het mogelijke plaatsdelict en door het cameratoezicht kan er preventief opgetreden worden. Maar de vraag is hoever mag Big Brother gaan? De bewindsman zegt dat hij hierop al is voorbereid. Hij stelt dat wat men met het blote oog in het openbaar kan waarnemen, ook met een elektronisch oog waargenomen en zelfs vergroot mag worden.
Dus de vaandels uit het raam hangen voor onze eigen Big Brother. De Justitieminister geeft hierover tekst en uitleg in Rashid Pierkhans KAAK, welke op woensdags 29 juli via RBN kanaal 5 uitgezonden zal worden.

Satis Baldewsingh


 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 27/07/09


 

Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!