Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 478 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Somohardjo heeft niets te maken met zandopgravingen Nickerie
 

Geplaatst: 05/08/2009

Paramaribo -  De beschuldigingen die Rashied Doekhie van de NDP gisteren in DNA maakte richting DNA-voorzitter Paul Somohardjo betitelt de voorzitter als te zijn laf gedrag van Doekhie, misbruik makend van zijn immuniteit in het parlement en tevens draagt de oppositielid de kennis dat de parlementsvoorzitter niet kan reageren opdat er zo een discussie zou volgen. Op aandringen van parlementsleden heeft DNA-voorzitter Somohardjo wel een verklaring gegeven, echter alleen om elke vorm van misverstand te voorkomen. ‘Het kan nimmer zo zijn dat omdat er ergens zand opgegraven wordt, Somohardjo de brein achter die opgravingen zou zijn. Terwijl ik er niets mee te maken heb.’ Somohardjo geeft aan wel de oprichting van NV Mahona te hebben gestimuleerd. Deze NV bestaat uit een aantal landbouwers in Nickerie die zich hadden gebundeld en een pelmolen hebben aangekocht. Die NV zou $ 150.000 bij de Landbouwbank hebben geleend voor de aanschaf. De NV was toen in het bezit van 2 ha grond. Zij had behoefte aan meer grond omdat deze garant moest staan voor nog een lening bij het Agrarische Fonds. Dat stuk grond heeft de NV gehad en zo is die lening van SRD 160.000 verstrekt door het Agrarische Fonds.

Wat Somohardjo stoort, is dat er naar alle waarschijnlijkheid opgravingen worden verricht in de omgeving van NV Mahona. ‘En men beweert dan dat Somohardjo de brein is achter de opgravingen.’ Somohardjo zegt het misverstand te begrijpen. De voornaam van de echtgenote van Karaya is Mahona en deze wordt dan in verband gebracht met dhr. Karaya. Maar los van het feit dat Karaya de vriend van Somohardjo is, is deze man zeer populair in het rijstdistrict Nickerie.’ Ram Karaya is laatstelijk nog voorgedragen als PL-representant van Nickerie. ‘Het zal ons niet verbazen als Karaya kandidaat wordt van Nickerie. Hij is een grote concurrent van Doekhie. Men probeert hem gewoon neer te halen.’ Somohardjo zegt aan niemand verantwoording schuldig te zijn met betrekking tot de handelingen van dhr. Karaya. ‘ Doekhie is ook de rechterhand van Bouterse, wil dat zeggen dat als Doekhie in de fout is gegaan, Bouterse verantwoording schuldig is aan iemand?’, zegt DNA-voorzitter Somohardjo.

De voorzitter benadrukt dat alle stichtingen en organisaties die gelieerd zijn aan de Pertjajah Luhur en die grond hebben aangevraagd, ook realiseren waarvoor de aanvragen bestemd waren. ‘Er was grond aangevraagd voor een internaat en nu staat het internaat er. Ook de bejaardencentra zijn enkele voorbeelden van. Met andere woorden de Pertjajah Luhur doet niet aan grond speculatie of aan opgravingen van zand. Wij hebben er geen behoefte aan’, besluit DNA-voorzitter Somohardjo.

 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 05/08/09


 

Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!