Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 618 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >  
EEN JAAR VOOR POGING TOT BRANDSTICHTING  

Geplaatst: 25/10/2008

Paramaribo -  De kantonrechter Albert Ramnewash vonniste Mahindersing Ganpatsing gisteren tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek wegens poging tot brandstichting. Op 10 november van het vorig jaar poogde Ganpatsing een voertuig in de fik te steken. Het bleef maar bij een poging omdat de auto-eigenaar snel naar zijn voertuig holde. Ganpatsing had reeds gasoline gegoten over het voertuig. Toen dit feit mislukte, poogde de verdachte de woning van deze persoon in brand te steken. Ganpatsing maakte vuur aan op een stuk papier en gooide dit vervolgens in de woning. Het gelukte de huiseigenaren om het vuur te doven. Ganpatsing ging over tot deze feiten, omdat hij van oordeel was dat daar drugs werd verkocht. Hij wilde alles met de grond gelijk maken.

De officier van justitie Nirmala Maikoe haalde in haar requisitoir aan hetgeen de psycholoog zegt over deze verdachte. Ganpatsing is volgens de psycholoog een emotioneel en agressief mens, die impulsief te werk gaat. Hij weigert in te zien dat zijn eigen gedrag hem in de problemen zet. De feiten mogen hem geheel aangerekend worden. Volgens de officier gaf de verdachte bij zijn aanhouding te kennen dat hij door iemand aangezet was om beide branden te stichten. Toen Ganpatsing geconfronteerd werd met deze persoon kwam hij terug op zijn verklaring. De officier zag het tweede feit, de brandstichting in de woning, als een voltooid feit. Zij eiste dan ook tegen deze verdachte, gelet op de ernst van de feiten en het recidivegedrag, een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden onvoorwaardelijk met aftrek.

De kantonrechter mitigeerde de straf: hij hield rekening met de proceshouding van deze verdachte. Daarnaast was de rechtsspreker van oordeel dat het tweede feit geen voltooid feit was, maar dat het is gebleven bij een poging. Ganpatsing moet een jaar brommen.

Widjai Ganesh






 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 25/10/08

Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!