Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 595 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >  
Bigisma Skoro start heel gauw weer in Nickerie

Geplaatst: 15/11/2008

Paramaribo -  Zoals de zaken er nu voor liggen, zal de start van Bigisma Skoro in Nickerie niet lang meer duren. In verband met de voorbereidingen daartoe vertoefde een onderwijsdelegatie in Nickerie die het een en ander uit de doeken heeft gedaan. De onderdirecteur administratieve diensten van Onderwijs, Kenneth Karijomengolo, gaf aan dat kennis en educatie belangrijk zijn voor de ontwikkeling van het land. Aangehaald is verder dat Suriname zich gecommitteerd heeft om te werken naar het reduceren van analfabetisme in het land. Dit is ook een van de gestelde millenniumdoelen, vulde Karijomengolo aan. De onderdirecteur zei dat educatie voor elkeen toegankelijk moet zijn en dat zij daarom alles eraan doen om naar de mensen te gaan.

Hoofd Alfabetisering en Volwasseneducatie, Stanley Oedit, gaf aan dat met alfabetisering al sedert de jaren zeventig is begonnen. Toen werden de mensen op beperkte schaal lezen en schrijven geleerd. Oedit zegt dat destijds gestart werd met alfabetisering van de mensen in de moedertaal, waarna de overschakeling werd gemaakt naar de Nederlandse taal. Oedit deed nog uit de doeken dat Onderwijs steeds nieuwe methodes ontwikkelt en dat de innovaties ingevoerd worden binnen het geheel. Zo wordt er gewerkt aan de vernieuwing en aanpassing van de lesmethodes van het 24 jaar oude systeem. De Bigisma Skoro, die in de middaguren wordt gedraaid, wordt volgens Oedit langzamerhand gedecentraliseerd.

Onderwijs-inspecteur afdeling Nickerie, Roy Katisa, deelde mede dat er veel belangstelling bestaat voor Bigisma Skoro in het district. Katisa zegt dat de belangstellenden zich alvast op de basisscholen in hun buurt kunnen opgeven met medeneming van hun ID-kaart. Van drop-outs wordt verwacht dat zij ook het oude rapport of een verklaring van de school, die zij voor het laatst hebben bezocht, aantonen. Oedit gaf verder aan dat de Bigisma Skoro uit 4 fasen bestaat, die onderverdeeld zijn in:
1. alfabetisering (lezen en schrijven)’
2. VEOV(Voorbereidend Elementaire Onderwijs voor Volwassenen 1ste en 2de klas LO)
3. EOV (Elementair Onderwijs voor Volwassenen 3de en 4de klas LO)
4. SOV (Secundair Onderwijs voor Volwassenen, 5de en 6de klas GLO)
Na elke fase zal aan de cursist een certificaat worden overhandigd, alsook een rapport waarin de schoolresultaten vermeld staan.

Bigisma Skoro draait al in de districten Marowijne en Brokopondo. Binnenkort wordt er te Tamanredjo in Commewijne ook een aanvang gemaakt hiermee. Uit de laatste volkstelling is gebleken dat 33.000 mensen landelijk nog analfabeet zijn. De oudste leerling op de Bigisma Skoro in ons land heeft de leeftijd van 70 jaar en is van de derde naar de vierde overgegaan. Overall is ook gebleken dat veel meer vrouwen zich voor de Bigisma Skoro hebben aangemeld. De mannen tonen minder belangstelling voor de opleiding.

Danny Jibodh






 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 15/11/08

Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!