Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 154 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Getroffen bewoner:
‘Wij hebben geen geld’

Geplaatst: 15/03/2008

Paramaribo -  ‘Wij hebben geen geld. De zinkplaten die waren weggewaaid hebben wij weer teruggezet, maar het dak is helemaal niet stevig. Wij hebben geen andere keus’, verklaarde één van de getroffen bewoners van Jarikaba tegenover DBS. Hij stelde duidelijk, dat het gezin ervoor vreest dat indien er wederom rukwinden zullen woeden, het dak wederom zal wegwaaien. ‘Maar ja, wij zijn heel erg bang maar wat kunnen wij anders doen? Geld voor een ander dak hebben wij niet.’ Naast de schade aan de dakbedekking, heeft het gezin ook schade opgelopen aan het meubilair.

Evenals dit gezin hebben tientallen gezinnen enorme schade opgelopen als gevolg van de hevige rukwinden die enkele dagen terug hebben gewoed. De hevige rukwinden gingen gepaard met zware regenval. Hierdoor hebben de gezinnen aanzienlijke materiele schade opgelopen aan hun inboedel. Deze incidenten vonden plaats aan de Wanicaweg, de Leidingen en Jarikaba.

Gewezen parlementsvoorzitter Indra Djawalapersad die erg begaan is met het lot van de bewoners, uitte het volgende: ‘De instelling van een noodfonds voor natuurrampen is echt noodzakelijk. Die gezinnen hebben het al zwaar genoeg. En nu worden zij in de kosten gejaagd als gevolg van een natuurramp.’ Zij stelt het erg op prijs dat de gewezen vicepresident en het huidige NF-assembleelid Jules Ajodhia heeft toegezegd, de aanschaf van zinkplaten voor de bewoners te zullen bekostigen. Dat gaat hem ongeveer SRD 12.000 kosten. ‘Ik hoop dat de huidige assembleeleden dit voorbeeld opvolgen. Want zij beschikken maandelijks over een riante schadevergoeding.’ Djawalapersad zei tot slot het volgende: ‘Wanneer ik over het vermogen zou beschikken, zou ik die mensen zeker hebben geholpen.’

DBS heeft ook gesproken met het A1-assembleelid Jiwan Sital dat woonachtig is aan de Leidingen. Sital gaf mee de ernstige situatie waarvan er momenteel sprake is, doorgespeeld te hebben naar vicepresident Ramdien Sardjoe. Bekeken zal worden om van regeringszijde ondersteuning te bieden aan de getroffen bewoners.

Ook het NF-assembleelid Mahinder Jogi die woonachtig is te Saramacca, heeft het voorval doorgespeeld naar de regering. Donderdag begaf een delegatie van het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting zich te Jarikaba. In verband met het voorval dat zich heeft afgespeeld te Jarikaba, wordt de inbreng van de overheid gecoördineerd door Jogi. De komende periode blijft hij in contact met de regeringsfunctionarissen om er zorg voor te dragen dat er daadwerkelijk een oplossing komt voor de getroffen bewoners. Zowel door Jogi als door Sital wordt onderkend dat de materiele schade die de bewoners hebben opgelopen, aanzienlijk is. Als volksvertegenwoordigers hebben zij hun steun en medeleven betoond aan de bewoners. Echter gaat het bij deze beide heren niet om financiële steun maar emotionele steun.

Asha Bhagwat

 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 15/03/08

 

 


Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!