Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 222 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Suriname staat machteloos tegen namaakproducten

Geplaatst: 31/01/2008

Paramaribo -  Suriname kent geen wetten om de import van namaakproducten tegen te gaan en staat derhalve machteloos hiertegen. Behalve wetteloosheid op dit stuk, beschikt het ministerie van Handel en Industrie (HI) niet over de nodige knowhow en apparatuur om uit te maken of geïmporteerde producten origineel of namaak zijn.
Momenteel wordt Suriname door producenten van grote merken gezien als een doorvoerland van namaakproducten uit vooral China naar het Caribische gebied en Zuid-Amerika. Grote merken als Dove, Nivea en Zwitsal stellen door deze situatie veel verlies te lijden, terwijl Suriname vanwege zijn lakse houding een slecht voorbeeld is voor de internationale handelsgemeenschap.
Als minister Clifford Marica van HI met deze zaken wordt geconfronteerd, zegt hij dat in bepaalde gevallen wel wordt opgetreden.

Wanneer de moedermaatschappij kan bewijzen het alleenrecht te hebben op een bepaald product en naast het originele product er nepproducten ten verkoop worden aangeboden, kan HI wel ingrijpen en deze producten uit de schappen halen. De bewindsman kon niet aangeven op grond van welke wetsartikelen geïmporteerde goederen uit de schappen worden gehaald. ‘We importeren goederen’, legt Marica uit. ‘We importeren geen nepgoederen of namaakgoederen. Die goederen komen ergens vandaan. Wat er is, is dat aan bepaalde merken eigendomsrechten verbonden zijn. Wij zijn met onze wetgeving nog niet zo ver dat wij zouden kunnen controleren op merken. Waar wij wel voor moeten waken is dat wij kwaliteitsproducten krijgen en geen inferieure producten.’

Op 10 oktober van het afgelopen jaar attendeerde DBS de HI-minister op dit probleem. Hij erkende dit probleem en zei dat het ministerie een conceptwet ‘consumentenbescherming’ voorbereidt. De minister bekende toen dat HI geen dwangmiddelen heeft om keihard op te treden tegen handelaren die inferieure en nepproducten bij de vleet importeren. ‘Maar we hebben de consumentenbeschermingswet in voorbereiding’, zei hij toen. Eerst zou prioriteit gegeven worden aan de Mededingingswet boven de Consumentenbeschermingswet. Tot nu toe hebben geen van deze twee conceptwetten De Nationale Assemblee bereikt.

Gregory Rijssen

 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 31/01/08


Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!