Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 298 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Ambtenaren voelen zich beetgenomen  

Geplaatst: 22/01/2008

Paramaribo -  “Wij zijn beetgenomen door zowel de Centrale van Landsdienarenorganisaties (CLO), als door de overheid. De CLO doet alsof zij veel voor ons doet, maar doet eigenlijk niets.” H.V., ambtenaar van beroep, voelt zich beetgenomen en wil zijn teleurstelling niet onder stoelen of banken steken. In een gesprek met DBS geeft hij aan dat alle ambtenaren heel blij waren met de eenmalige uitkering die zij medio deze maand zouden krijgen. Het neusje van de zalm was dat deze uitkering belastingvrij zou zijn. De uitkering is medio januari daadwerkelijk uitbetaald. Maar wie schetst zijn verbazing als hij op zijn loonslip ziet dat alle inhoudingen 2 x zijn gepleegd. Hij is van oordeel dat als de uitkering toch niet belastingvrij zou zijn, de ambtenaren hiervan dan toch wel op de hoogte gesteld moesten worden. Micheal Miskin, de penningmeester van de CLO, vertelt dat zij aan de regering heeft gevraagd om de brandstofcompensatie, zoals die bruto op de loonslip zichtbaar is, netto uit te keren. Dit is inderdaad medio januari gebeurd.

Echter heeft de CLO niet geweten en op de hoogte gebracht dat men belasting zou inhouden. Er is vrijdag over deze zaak in CLO -verband gesproken. De CLO is volgens Miskin ervan uitgegaan dat zoals het uitbetaald is, er invulling is gegeven aan het verzoek. Na enkele loonslips gezien te hebben, is het ook de CLO opgevallen dat er belasting is ingehouden op het loon van eind van de maand. De CLO vindt het heel lastig dat zij niet op de hoogte is gesteld. Er is nu geknipt in de netto-inkomsten van de maand en dit is zeer onprettig voor de ambtenaren. “En we vinden dit heel erg lastig.” De CLO heeft reeds vrijdag besloten dat de voorzitter, Ronald Hooghart, direct in contact moest treden met de minister van Binnenlandse Zaken en de minister van Financiën.

Echter is dat hem die dag niet gelukt en was er voor gisteren een gesprek gepland, maar dit is weer niet gelukt. Minister Maurits Hassankhan van Binnenlandse Zaken zegt dat het ministerie reeds had aangegeven dat de uitkering zou geschieden naar analogie van de benzineprijscompensatie van 2005. “De netto-bedragen zouden dezelfde zijn. “Om de uitbetaling vlot te doen verlopen, heeft men de daarbij behorende bruto-bedragen uitgekeerd. Dus als iemand SRD 85 netto moest krijgen, heeft hij dan in eerste instantie ongeveer SRD 113 ontvangen. De netto-bedragen die uitgekeerd moesten worden zijn: SRD 85, SRD 95, SRD 105 en SRD 115. De belasting is eind januari afgetrokken.” De minister zegt begrepen te hebben dat na aftrek van de belasting, de ambtenaren meer overhouden dan wat de benzinecompensatie zou moeten zijn. “In elk geval heeft niemand minder ontvangen. De ambtenaren zijn ook niet in de maling genomen”, zegt minister Hassankhan.

Santi Sieuw


 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 22/01/08


Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!