Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 81 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Agras vindt verscheping groenten betere optie


Geplaatst: 19/01/2008

Paramaribo -  De Vereniging ter Ondersteuning van de Agrarische Sector (Agras) bekijkt mogelijkheden om landbouwproducten bestemd voor de export te verschepen. De afzet van Surinaamse groenten in Europa gebeurt tot nog toe via de lucht. Luchttransport is evenwel erg duur. Exporteurs betalen hoge kosten om hun producten naar het buitenland te vervoeren. Dit zorgt voor een negatief spin-offeffect binnen deze sector. Het verschepen is in vergelijking met het overvliegen van de groenten veel goedkoper. Voor de verscheping zijn er echter speciale containers nodig, die nog aangeschaft moeten worden. Het gaat om containers die zodanig ingericht zijn, dat de producten gedurende langere tijd vers blijven en hun kwaliteit blijven behouden.

De vrachttarieven en de afhandelingskosten in de luchtvaart zijn moordend, zegt Bodhitewarie. De exporteurs maken gebruik van de vrachtaccommodatie van de SLM en de KLM . Deze carriers houden zich doof voor de vele klachten over de hoge vrachtkosten van de exporteurs. De Agras heeft vaker aan de bel getrokken om de regering attent te maken op deze voor landbouwproducenten ongelukkige ontwikkeling. Het werkt voor de Surinaamse producenten ook oneerlijke concurrentie in de hand, zegt Bodhitewarie. Naar zijn zeggen zijn de vrachtkosten in andere landen in de regio aanmerkelijk lager dan in Suriname.

Hij haalt Santo Domingo aan waar groente-exporteurs, ongeacht het volume aan groenten, eenzelfde bedrag van tweehonderd Amerikaanse dollars betalen. “Hier bij ons zitten wij al op een bedrag dat viermaal duurder is en wordt bovendien het tarief bepaald, afhankelijk van de te exporteren hoeveelheid. Inmiddels hebben de groente-exporteurs door veel lobbywerk het volume kunnen opvoeren naar meer dan de wekelijkse 20 ton. Het streven van de Agras is een exportvolume van 50 ton groenten per week te halen. Naast de vrachtkosten moeten groente-exporteurs in Suriname ook afhandelingskosten betalen, dit in tegenstelling tot andere ondernemers elders in de regio. Dit kan tot gevolg hebben dat Surinaamse groenten veel duurder op de Europese markt zullen zijn dan andere groenten die afkomstig zijn uit andere Caribische landen”, aldus Bodhitewarie.
 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 19/01/08


Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!