Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 140 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Strafrechtelijk onderzoek naar valse bommeldingen

Geplaatst: 17/01/2008

Paramaribo -  ‘Ik kan de gemeenschap meedelen dat er momenteel een strafrechtelijk onderzoek gaande is bij de recherchepolitie, omdat het plegen van valse meldingen een strafbaar feit is.’ Dit deelde de minister van Justitie en Politie, Chandrikapersad Santokhi, aan journalisten mede kort voor de aanvang van de ministerraadsvergadering gisteren. Hij reageerde hiermee op de vraag over eventueel onderzoek en vorderingen met betrekking tot de bommeldingen dinsdagmorgen op diverse locaties. Naar zeggen van de bewindsman zijn er bepaalde procedures die bekend zijn bij de politie en de veiligheidsdiensten met betrekking tot het behandelen en beoordelen van valse meldingen van deze aard.

De eerste conclusie die tot nu getrokken is, is dat het geen serieuze bommeldingen geweest zijn. ‘Maar dan nog zegt de procedure dat elke melding onderzocht moet worden.’ Verder heeft men bewust vooraf geen ruchtbaarheid gegeven aan de melding, waardoor het plaatselijk personeel het één en ander pas vernam nadat de diverse veiligheidsdiensten gearriveerd waren voor onderzoek. De melding had meer het karakter van openbare ordeverstoring. Men had blijkbaar de bedoeling om de mensen op de diverse werklocaties in paniek te brengen, zodat er voor die dag niet gewerkt hoefde te worden. Kennelijk was het ook de bedoeling om de activiteiten van de diverse veiligheidsdiensten te verstoren.

Hij sprak de hoop uit dat de justitiële diensten de personen die hierachter zitten zo snel als mogelijk zullen inrekenen. De minister stelde de gemeenschap gerust dat er geen sprake is van ernstige dreigingen. Er is geen enkele aanleiding hiertoe. De veiligheidsdiensten z.a. de politie, het Nationaal Leger en de Centrale Inlichtingen - en Veiligheidsdienst voeren een pro-actief beleid. Ze zijn constant bezig de veiligheidssituatie te monitoren. Hij is de mening toegedaan dat de meldingen niet vanuit een bepaalde hoek of richting komen, maar dat die meer een karakter hadden van chaos creëren. Ze kunnen zowel in georganiseerd verband als ook door een enkel individu zijn gepleegd.

Zahier Azizahamad
 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 17/01/08


Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!