Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 96 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Oud-parlementsvoorzitter Wijntuin:
‘Interparlementaire Unie enige weg voor oppositie’


Geplaatst: 10/01/2008

Paramaribo -  Oud-parlementsvoorzitter Emile Wijntuin betreurt het dat er een vertrouwenscrisis is ontstaan tussen DNA - voorzitter Paul Somohardjo en de oppositie. ‘Een parlementaire democratie betekent dat zowel de oppositie als de coalitie de ruimte krijgen om hun werk te doen. En na dat voorval van 13 december heeft de oppositie kenbaar gemaakt dat zij niet wil participeren in de vergaderingen zolang Somohardjo als voorzitter aanzit. Ik heb begrepen dat de oppositie middels een brief heeft gevraagd om over de kwestie van 13 december te praten. De voorzitter heeft aangegeven dat zolang hij voorzitter is, de brief niet behandeld zal worden.’ Dit vindt de oud-parlementsvoorzitter absoluut niet correct. Hij benadrukt dat in het Ordereglement duidelijk staat, dat leden het recht hebben om een vergadering aan te vragen. Het valt hem tevens op, dat de coalitie het standpunt van de voorzitter niet veroordeeld heeft.

Dat betekent dus dat de coalitie akkoord gaat met dit standpunt dat volkomen indruist tegen het Ordereglement. Als de oppositie niet participeert, betekent dat naar inzien van Wijntuin, dat Suriname als land ophoudt een parlementaire democratie te zijn. ‘Als de voorzitter blijft volharden in zijn standpunt, is de enige weg voor de oppositie om contact op te nemen met de Interparlementaire Unie’, verklaarde Wijntuin. ‘Toen ik voorzitter was, heb ik in 1980, nadat de grondwet door de militairen was opgeschort, een beroep gedaan op deze unie, waarbij zij ook echt zijn gekomen om te kijken wat er aan de hand was met het parlement.’ De oud-parlementsvoorzitter adviseert daarom de oppositie om een brief te sturen naar de Interparlementaire Unie. Als zij komen kijken en het blijkt dat de parlementaire democratie niet functioneert zoals dat hoort, is de kans groot dat ons parlement de tijd krijgt zich te herstellen.

Als deze niet verbetert, kan de Interparlementaire Unie bepalen dat Suriname geschrapt wordt als lid omdat zij geen parlementaire democratie is of ons land wordt tijdelijk buiten de organisatie gehouden. Naar inzien van Wijntuin gedraagt Somohardjo zich niet als een voorzitter. Volgens hem is de vertrouwenscrisis nog meer vergroot door de scčne met de schoen op de Opo Yari viering van Pertjajah Luhur. Teleurstellend vond Wijntuin ook, dat de vertegenwoordigers van de NPS die daar aanwezig waren, geen enkel blijk van afkeuring hebben getoond. Dit optreden met die schoen kan in Wijntuin’s ogen niet bijdragen aan verbetering van de verhouding tussen de voorzitter en de oppositie.

Natalie de Bruijn

 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 10/01/08


Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!