Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 115 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
1e hoorzitting ressort Centrum afgerond

Geplaatst: 26/02/2008

Paramaribo -  In verband met het decentralisatieproces vond zondagmiddag de eerste hoorzitting van het ressort Centrum plaats op het terrein van de OS Petuniaschool te Zorg en Hoop. Een hoorzitting of buurtmeeting heeft als doel de noden en behoeften van de buurt op te lossen en de burgers dichterbij het bestuur te brengen. De punten die de participanten naar voren brachten zijn: meer scholen, loonbelasting, indienen van een financieel plan bij de IDB, kleine boten te Waterkant zonder zwemvesten, toiletten in de binnenstad voor wildplassers, wegslepen van auto’s zorgt voor filevorming, ontwatering, luchtbrug voor schoolkinderen waar nodig, stadsverfraaiing, parkeerproblematiek, wegen asfalteren in plaats van betegelen, aandacht Drambrandersgracht, sportterreinen aanpakken, speeltuinen voor kinderen, educatieve dagtochten, rioleringen, werken aan cultuur van de bevolking, mentaliteitsverandering en de knipperlichten.

De voorzitter van de ressortraad Centrum, Ilse Anches, was heel blij met de participatie. Zij noemde enkele van de reeds opgeloste noden: het opschonen van de mahoniebomen, de zwerversproblematiek, betegelen van de Fred Derbystraat, bezanden en verharden van een aantal wegen, opschonen van trenzen en de petflessenproblematiek. Zij deelde ook mee dat bepaalde noden en behoeften snel opgelost kunnen worden en enkele op langer termijn.

Districtscommissaris (dc) Rudy Strijk die evenals DR- en RR- leden ook aanwezig was, gaf te kennen wat de bedoeling is van zo een hoorzitting. De bedoeling is dat burgers een bijdrage leveren om te komen tot een ressortplan. Het ressortplan gaat naar de districtsraadsleden waaruit een districtsplan wordt opgezet. Dit districtsplan gaat naar het ministerie van Regionale Ontwikkeling en nadat het is bekeken door de minister moet het bij de regering terechtkomen. Alle zaken worden dan meegenomen voor de begroting van het jaar 2009. De regering komt dan met het grote plan met alle ingrediënten, zoals de dc dat noemde. De dc benadrukte ook dat de hoorzitting niet is bedoeld voor de politiek. Er moet in alle eenheid en zorgvuldigheid een bijdrage geleverd worden om te komen tot het ressortplan.


Rakesh Soekhoe

 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 26/02/08


Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!