Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 217 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Afname personenvervoer backtrack

Geplaatst: 23/02/2008

Paramaribo -  Ondanks de verwikkelingen Guyana, blijven mensen gebruikmaken van de backtrack-route. Echter is het naar zeggen van de heer D.Baidjoe, één van de booteigenaren, wel zo dat de afgelopen periode een afname van personenvervoer van en naar Guyana is geconstateerd.

De route waar dagelijks meer dan driehonderd mensen de oversteek doen, leek gisteren stil en de bedrijvigheid was ook niet zo merkbaar. Baidjoe haalde verder aan dat het negatief reisadvies op de backtrack al lang bestaat, maar niet zoveel van invloed is. Volgens Baidjoe spelen de misdaadtaferelen plaats in de hoofdstad Georgetown en andere verafgelegen gebieden zoals Bartica, Parika en Essequibo, die vermoedelijk wel bekend zijn bij de bandieten. Berbice, Skeldon en andere gebieden die dichterbij zijn, zijn volgens de boothouder wel veilig.

Baidjoe beaamt de afname van personen die de oversteek naar Guyana doen. Voor hem betekent deze afname minder verdiensten. De boothouders proberen toch nog met dat beetje het hoofd boven water te houden en rekenen zeker dat de situatie binnen niet al te lange tijd zal veranderen. Baidjoe zegt dat zij als boothouders op deze route, zich veilig voelen en het op prijs stellen dat de boten van zowel de politie als de militairen frequenter op patrouilles zijn. Baidjoe zei verder dat ondanks het feit dat delen van Guyana nog veilig zijn, zij steeds alert zijn en de autoriteiten gelijk inschakelen als zij iets vreemd opmerken.

Dat de backtrack-route gesloten wordt, daar gelooft Baidjoe weinig in vanwege Caricom. Wel zegt hij dat er op locatie controleposten moeten komen zodat er meer veiligheid wordt geschapen voor het reizend publiek.

DBS heeft uit andere ‘backtrack-kringen’ vernomen dat aldaar gestationeerde bestuursopzichters huis houden in de bar aan het strand en van daaruit het werk doen, in plaats van dat zij zich steeds begeven bij de aanmeerplaats om de instructies te geven en opletten dat deze worden nageleefd.

De backtrack-booteigenaren van wie de boten aan de ketting waren gelegd, zeggen nog niet klaar te zijn met deze zaak. Ook ex-dc Rashied Doekhie gaf zijn mening hieromtrent toen aan hem om zijn reactie werd gevraagd in deze kwestie. ‘Illegaliteit kan je nooit legaal maken zonder de illegaliteit op te heffen, want als je toestemming verleent dat iemand in de illegale sfeer moet of mag opereren, je niet in staat bent regels te maken’, gaf Doekhie in duidelijke woorden aan. Verder zei hij ook dat het aan de ketting leggen van de boten niet lang terug in opdracht van de dc, een illegale handeling was van de huidige districtscommissaris. Volgens Doekhie is dit zo, omdat elke handeling getoetst moet worden aan een wetsartikel.

‘Alleen wanneer er een redelijk vermoeden bestaat, dat de boten gebruikt worden voor ontplooiing van criminele activiteiten, mag een onderzoek gelast worden en mogen de justitie en het OM en niet de militairen, de boten in beslag laten nemen.’ Doekhie zegt het jammer te vinden dat sommigen in het district soms heel ver buiten de bevoegdheden treden. Volgens Doekhie zijn bepaalde boten van bepaalde mensen, niet goed gezind bij het bestuur, waardoor er op zo een manier is gehandeld. ‘De natuur zorgt wel voor de waarheid’, aldus Doekhie.

Danny Jibodh

 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 23/02/08


Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!