Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 89 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Minister Santokhi in kwestie 2de bloedbad Guyana:
‘Intensievere samenwerking tussen beide justitiële diensten’
 

Geplaatst: 21/02/2008

Paramaribo -  De minister van Justitie en Politie, Chandrikapersad Santokhi, heeft gisteren in de hal van het regeringsgebouw tegenover journalisten gezegd dat met betrekking tot het tweede bloedbad in Guyana, hij dinsdag contact heeft gemaakt met de minister van Binnenlandse Zaken van Guyana, Clement Rohee. Uit het gesprek is voortgevloeid dat de politiediensten van beide landen intensiever moeten gaan samenwerken in het uitwisselen van gegevens van verdachten.

Een groep gewapende mannen heeft onlangs bij een aanval op de goudmijnstad Bartica in het zuidwesten van Guyana drie politieagenten en negen burgers gedood. Elf mensen zijn hierbij tevens gewond geraakt. Het was het tweede bloedbad in Guyana in nog geen maand tijd. De autoriteiten in Guyana lieten weten dat zeker zes gewapende mannen zondag met een speedboot over de Essequiborivier Bartica bereikten. Ze vielen het politiebureau in de goudmijnstad aan. Na een schotenwisseling gingen de aanvallers er met een kist vuurwapens van de politie vandoor. Volgens getuigen executeerden de aanvallers in koelen bloede zeker vijf burgers in Bartica voordat ze vertrokken. Ruim drie weken geleden vielen gewapende mannen het dorpje Lusignan in Guyana binnen. Toen schoten ze elf mensen dood, onder wie vrouwen en kinderen.

Minister Santokhi benadrukt dat er al een samenwerkingsverband bestaat met de Guyanese politie, maar dat er daaraan een extra dimensie wordt toegevoegd om het van operationeel niveau naar beleidsniveau te tillen. Over het opvoeren van de beveiliging zowel te water als te land aan de grens, zegt de bewindman dat de grens sedert de eerste slachting extra wordt bewaakt door de politie en het Nationaal Leger.

Doordat de grens met Guyana heel lang is, moet, los van de manschappen van leger en politie, ook veel met inlichtingennetwerken gewerkt worden. In het verleden is het wel voorgekomen dat wanneer het de criminelen te heet onder de voeten werd in Guyana, zij de oversteek deden naar Suriname. Het is justitie tot nu toe aardig gelukt om deze ‘heren’ in de kraag te vatten en uit te leveren. Het verlenen van justitiële hulp aan Guyana is een interne aangelegenheid van dat land, maar als Caricom-buurland heeft Santokhi alvast als minister contact opgenomen met de minister van Binnenlandse Zaken van Guyana.

Op de vraag of de backtrack-boten wederom aan de ketting gelegd zullen worden gezien de situatie in Guyana, antwoordde minister Santokhi dat dit een aangelegenheid is van de districtscommissaris (dc) van Nickerie, Bhagwat Sankhar. De dc kan en mag maatregelen treffen op het gebied van de openbare orde en veiligheid. De minister blijft de ontwikkelingen in Guyana met argusogen volgen.

Zahier Azizahamad


 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 21/02/08


Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!