Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 164 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Ongeveer 3 hectare groente vernietigd

Geplaatst: 05/02/2008

Paramaribo -  De vernietiging van de aangetaste groenten die onlangs heeft plaatsgevonden door het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), in samenwerking met het Bureau voor Openbare Gezondheidszorg, BOG, beslaat een oppervlakte van ongeveer 3 hectare. De schade die de landbouwers als gevolg hiervan hebben opgelopen, loopt op tot in enkele duizenden SRD. Helaas konden geen exacte getallen voor DBS geproduceerd worden. De landbouwers hebben in eerste instantie aangegeven miljoenen SRD aan inkomsten te derven als gevolg van het incident. Volgens het ministerie hebben de landbouwers in totaal slechts enkele duizenden SRD aan schade geleden.

Er is inmiddels al een schaderapport opgemaakt. Dit is al verstuurd naar de minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij. Volgens de leider van het ressort Uitkijk, Humphrey Warsodikromo, moet niet uit het oog verloren worden dat de landbouwers de onderhoudsstrook van de kanalen te Leiding 1A en Leiding 3 hadden beplant. Alle gewassen die op deze strook beplant waren, zijn aangetast en inmiddels vernietigd. Warsodikromo zegt dat in het vervolg opgelet zal worden dat deze strook niet meer wordt beplant. De landbouwers die deze regeling aan hun laars lappen, zullen het slachtoffer worden van hun eigen onverantwoord handelen.

Voor de ressortleider is het nog onduidelijk wanneer de uitbetaling van de schadevergoeding aan de landbouwers zal plaatsvinden. De landbouwers op hun beurt wachten af wanneer zij over hun gelden kunnen beschikken. Tot de vernietigde aanplant behoren tayerblad en oker. Vooral oker was in grote getale geplant. Door het ministerie zijn de consumenten ervan verzekerd dat er geen aangetaste groente meer is. De gemeenschap wordt opgeroepen om weer volop groente te nuttigen. Het ministerie blijft erop toezien dat de volksgezondheid niet in gevaar komt. Ook de landbouwers moeten verantwoordelijkheid aan de dag kunnen leggen bij de productie van hun gewassen. De aannemer die onlangs onverantwoordelijk te werk is gegaan door gebruik te maken van het gevaarlijke middel 2-4 D zit momenteel achter slot en grendel.

Asha Bhagwat

 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 05/02/08


Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!