Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 126 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Bakkers zien het niet meer zitten


Geplaatst: 04/02/2008

Paramaribo -  Bakkers zien het door de plotselinge prijsstijging niet meer zitten. Sommigen denken aan het saneren van het personeel, terwijl anderen denken dat de zaak sluiten de laatste optie is.

Noushad Soebhan die een bakkerij op Dijkveld heeft, zegt keihard dat er een broodschaarste op komst is. ‘Wij gaan een ander soort brood maken en gaan geen puntjes meer maken’, zegt hij woedend. Ook zijn collega-bakker Orlando Leysner denkt aan hetzelfde. Zij weten dat het ministerie van Handel en Industrie de prijs voor puntjes kan bepalen, maar voor andersoortige broodproducten niet. Ook het saneren van de bakkersbedrijven, een hard besluit, wordt overwogen. ‘Het is hard om hard te zijn, maar harder om niet hard te zijn’, zegt Leyner die, net als Soebhan, weet dat arbeiders de laan uit sturen een hard besluit is.

Carmen Tjin A Djie, voorzitter van de Bakkersbond, denkt niet dat zaken zo een vaart zullen nemen. De voorzitter van de Bakkersbond weet dat de prijs van meel op de wereldmarkt de afgelopen periode vrijwel stabiel is gebleken. De plotselinge prijsverhoging die enkele meelimporteurs hanteren vindt ze daarom vreemd. Reden genoeg om HI te vragen de zaak te onderzoeken.

HI-minister Clifford Marica zegt dat er momenteel geen sprake is van een meelschaarste. Zijn ministerie zoekt uit of de meelprijs op de internationale markt werkelijk is gestegen. Naar wat hij weet is dit niet het geval. Er is aan de meelimporteurs die een verhoogde prijs hanteren, gevraagd om hun facturen aan HI te overhandigen zodat het ministerie kan zien of zij werkelijk een hogere prijs voor meel hebben betaald. ‘Laat me aangeven dat we deze aanpassing als een vreemde aanpassing hebben aangemerkt, ook al zou dat komen vanwege de wereldmarktprijs, omdat men meestal van te voren weet dat er een bezending komt die hoger in prijs zal zijn.’ De hogere prijzen die nu worden gehanteerd zijn buiten medeweten van HI. Er zijn afspraken dat bij een eventuele verhoging van meel op de wereldmarkt het ministerie daarvan op de hoogte wordt gesteld.

De prijs van meel op de lokale markt is met 28 % gestegen. De oude prijs voor een baal (45 kg) was SRD 69. Bakkers moesten plotseling, van de ene op de andere dag, bedragen tussen SRD 80 en SRD 90 betalen. Ook mochten zij slechts voor een dag meel inkopen. Dit zette kwaad bloed bij de bakkers.

Gregory Rijssen
 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 04/02/08


Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!