Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 307 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Consumenten moeten hun mentaliteit veranderen


Geplaatst: 18/04/2008

Paramaribo -  Prijzen van levensmiddelen en goederen op de schappen van de winkels blijven maar stijgen. Het directielid van Combe Markt, Radjin Ramsoedith, zegt een heel groot verschil te merken in de koopkracht van nu en enkele maanden geleden. ‘De douanekoers is gestegen van 4.33 naar 4.36. De eurokoers is binnen een maand gestegen met 3%. De olieprijs is wereldwijd zo gigantisch gestegen dat het moeilijkheden oplevert om deze te importeren. Als jij als koper tegenwoordig niet kan omgaan met de aanbiedingsprijs krijg je als antwoord dat er 10 andere kopers wachten die wel willen kopen. Wij zijn dus genoodzaakt te kopen’, legt Ramsoedith uit.

‘Momenteel hanteren wij een minimummarge waarbij er sprake is van ‘break even’ en de kans groot is op verliezen, om toch onze goederen aan de man te brengen. Het grote probleem dat Surinamers anderzijds hebben, is dat zij steeds klagen over de verhoogde prijzen van goederen. Ga je op straat dan zie je dat er ondanks dit er dagelijks 50 tot 60 auto’s op rekening worden gekocht. Daarnaast verkopen de telefoonbedrijven ook elke dag. Kansspelen worden elke week gespeeld en iedereen weet dat de kleine man het meeste koopt. Men moet ophouden met klagen en zich uiterst aanpassen’, zegt Ramsoedith. Hij ergert zich verschrikkelijk aan het feit dat juist diegenen die de meeste loten kopen, het ergst klagen.

‘Men moet de fout niet bij de regering maar bij zichzelf gaan zoeken. Om in de schoenen van een ander te staan is een moeilijke taak maar men moet een mentaliteitsombuiging maken’, zegt Ramsoedith. ‘De vrees dat goederen gaan blijven zitten op de rekken heeft ertoe geleid dat de importen zijn teruggebracht met 15%. Wanneer de producten in het buitenland eenmaal verhoogd zijn, moeten wij het geld ergens aantrekken om de basisproducten toch te kopen. Een container olie van 10.000 euro kost nu 12.000. Het geld moet ergens vandaan komen en gaat sowieso doorberekend worden op de kostprijs. De goederen die reeds in voorraad lagen (oude import) zijn niet in prijs verhoogd. Wij kunnen de prijzen niet opschroeven omdat het ministerie van Handel en Industrie dagelijks bezig is met ons. Er heerst een strengere controle dan voorheen’, stelt Ramsoedith. In onderstaande tabel worden de prijzen van goederen aangegeven vergeleken met de prijs van 2 weken geleden. Daarnaast is een lijst met prijsverschillen tussen groentesoorten weergegeven.

Rakesh Soekhoe

 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 18/04/08

 


Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!