Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 204 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Eenmaal een diabeet, altijd een diabeet

Geplaatst: 19/11/2007

Paramaribo -  Bij diabetes mellitus is de hoeveelheid suiker in het bloed te hoog. Daarom spreekt men ook wel van ‘suiker’ of suikerziekte. Suiker (glucose) komt uit de koolhydraten in onze voeding. Diabetes ontstaat door een tekort aan insuline of doordat het lichaam minder gevoelig is voor insuline. Insuline is een hormoon dat wordt gemaakt in de alvleesklier en dat ervoor zorgt dat de lichaamscellen suiker uit het bloed opnemen. Er zijn twee vormen van diabetes. Bij de type 1 diabetes maakt de alvleesklier te weinig insuline. Deze vorm komt vanaf kinderleeftijd voor. Bij de type 2 diabetes maakt de alvleesklier te weinig insuline en of zijn de lichaamscellen minder gevoelig voor insuline. Deze vorm ontstaat meestal pas na het veertigste jaar, maar komt ook steeds vaker voor op jongere leeftijd, met name bij mensen die te dik zijn. Vooral bij type 2 speelt erfelijkheid een rol.

Diabetes kan op den duur leiden tot beschadiging van bloedvaten en zenuwweefsels. Daardoor kunnen klachten ontstaan als tintelingen of een verminderd gevoel in de armen en benen, slechter zien, pijn op de borst, loopproblemen en seksuele stoornissen. Goede behandeling van diabetes kan de kans hierop verkleinen, maar eenmaal een diabeet, altijd een diabeet. Wereldwijd is er op 14 november aandacht besteed aan deze ziekte. De Lions Club Paramaribo Ready organiseerde in het kader van de Diabetesdag in samenwerking met de Vereniging van Diabetesverpleegkundigen zaterdag een Diabetesinfodag. Belangstellenden konden in het SPA-gebouw terecht voor het laten opmeten van hun bloeddruk en een prikservice. Ook werd er aan de aanwezigen uitgebreid informatie verstrekt over deze ziekte en werd er voedingsvoorlichting gegeven. Daarnaast konden de mensen lekker meegenieten van een gezonde ontbijt.

 De bedoeling van deze dag was om informatie te verstrekken aan de gemeenschap. Volgens Lions-president, Martha Haverkamp, is de Lions Club Paramaribo Ready aangesloten bij Lions Club International, waar diabetes hoog op de prioriteitenlijst staat. “ Dus als club moeten wij ieder jaar een project uitvoeren in verband met diabetes.” Haverkamp zegt dat deze dag overall een succes is geweest. De Lions Club Paramaribo Ready besteedt niet alleen in de maand november aandacht aan deze ziekte, maar besteedt het gehele jaar door de aandacht hieraan. Echter wordt er in de maand november extra aandacht aan deze ziekte besteed. De Club heeft aan de Grote Combeweg in De Galerij een prikservice waar de mensen zich elke zaterdag kunnen laten prikken. Ook in Commewijne, dichtbij de markt, is de prikservice toegankelijk voor een ieder en de Lions Club Paramaribo South heeft ook verschillende prikcentra gestart.

Santi Sieuw


Boven

New Page 1 Meer Nieuws

 

Meer nieuws: 19/11/07

 

Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!