Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 155 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Defensieminister Ivan Fernald:
‘Militairen zijn met de haren erbij gesleept’

Geplaatst: 01/02/2007

Paramaribo -  ‘Militairen zijn er altijd geweest. Bijzondere taken van militairen zijn het ondersteunen van de politie en het beschermen van economische objecten. Maar laat mij duidelijk aangeven dat militairen zich niet tussen strijdende partijen enerzijds en bedrijven anderzijds bewogen hebben. We zijn met de haren erbij gesleept. We zorgen ervoor dat springstoffen en chemicaliën onder controle zijn.’ Dit is de reactie van de minister van Defensie, Ivan Fernald, over de kwestie Rosebel Goldmines. ‘Volgens mijn rapportage is nooit een wapen gericht op mensen.

 Er is een keer een vuistvuurwapen getrokken, omdat een militair zich bedreigd voelde. Maar hij heeft zijn wapen naar de grond gericht.’ Vooralsnog weerspreekt vakbondsman Errol Snijder de Defensieminister categorisch. ‘Een militair wordt klaar gemaakt om zijn land te verdedigen. Hij wordt niet klaargemaakt om buitenlanders te verdedigen tegen Surinamers’, zegt een boze Snijders. Hij blijft erbij dat de militairen een provocerende houding hebben aangenomen en daadwerkelijk hun wapens hebben gericht op de actievoerenden. ‘We zijn al een week in staking. Er is een eenheid van de militairen waar de explosieven zijn opgeslagen.

 Niet één moment zijn de arbeiders in de buurt van de explosieven gegaan. Die waren voor ons niet belangrijk. Onze intentie was niet om een guerrilla oorlog te starten. We zijn bezig met een rechtvaardige vakbondsstrijd.’ Verder zegt Snijders dat de bewindsman een administratieve taak heeft. Bij operationele activiteiten maken slechts de opperbevelhebber en de bevelhebber de dienst uit. Minister Fernald zegt echter dat de instructie aan de militairen is om kalm te blijven. De arbeiders mogen hun gang gaan, maar men moet er wel voor zorgen dat vitale onderdelen beschermd worden. Afhankelijk van de situatie zal aan de bewindsman gerapporteerd worden of de militairen zich terug zullen trekken. ‘Maar of ze nu al terug getrokken zijn weet ik niet,’ aldus minister Fernald.

Gregory Rijssen

 

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 01/02/07

Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!