Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 326 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal >
Bij verwijdering garimperos uit Rosebel :
GPK waarschuwt voor de dag waarop het verkeerd gaat

Geplaatst: 13/10/2006

Paramaribo -  De gewestelijke politiecommandant (GPK), van Brokopondo, Ronny Bhola, zegt dat de Multinational Rosebel Gold Mines nimmer om assistentie heeft gevraagd de afgelopen week bij het verwijderen van tientallen Brazilianen op zijn concessie. Roy van Aerde, Hoofd publiciteitsman, verklaarde gisteren tegenover een plaatselijk blad dat een gezamenlijke patrouille van de politie en militairen de afgelopen week heeft opgetreden bij de verwijdering van deze garimperos. Dit is echter bezijden de waarheid. Bij dit optreden waarbij de Brazilianen na verschillende aanmaningen door de beveiliging van Rosebel, het terrein bekend als km 16 Kraboedoin moesten verlaten, is de beveiliging van Rosebel op eigen initiatief opgetreden. Er is nimmer sprake geweest van verzet.

Enkele van deze beveiligingsambtenaren hebben politiebevoegdheid en dienen als Buiten Gewoon Agent van Politie. Voorts was er sprake van illegale Brazilianen. Bhola is echter van mening dat bij verwijdering van deze Brazilianen tenminste de Justitie op de hoogte dient te worden gebracht zoals gebruikelijk. Het bedrijf dient zoals het hem bekend is, netjes een brief te sturen naar het ministerie c.q de korpschef en de president. De beslissing voor ontruiming wordt genomen en de opdracht wordt gedirigeerd naar de hulp officier van Justitie, zegt Bhola. ‘De dag waarop het verkeerd zal uitlopen vraag ik me af wie verantwoordelijk zal worden gehouden. Deze werkwijze heb ik niet gekend, misschien omdat het om een kleine groep gaat zou dat kunnen.’ Er zijn ook Surinamers te Kraboedoin en aan hen is ook op gepaste wijze gevraagd het gebied te verlaten.

Humphrey Dundas

 


Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 13/10/06

Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!