Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 262 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal > Mamio namenproject weet niets af van vervallen aidsremmers

Geplaatst: 13/02/2006

Paramaribo - ‘De mensen moeten gewoon weigeren om de aangeboden vervallen Aidsremmers aan te nemen, vooral daar niet aangetoond kan worden dat ze herkeurd zijn,’ aldus een reactie van de voorzitter van Stichting Mamio Namen project, Ethel Pengel. Zij reageert op klachten vanuit de samenleving als zouden bevoegde instanties vervallen Aidsremmers verschaffen. Echter is nog niet vastgesteld door wie deze medicijnen herkeurd zijn.

Er worden Aidsremmers aangeboden die als vervaldatum juli 2005 hebben en dus reeds zes maanden vervallen zijn. Pengel gaf in dit vraaggesprek te kennen dat zij niet op de hoogte is dat er vervallen Aidsremmers op de markt zijn. ‘Indien de mensen merken dat zij vervallen aidsremmers aangeboden krijgen, moeten zij ze niet aannemen en moeten zij op positieve kracht verder, totdat er weer goede Aidsremmers op de markt zijn. Bij het innemen van vervallen medicamenten gaat het om giftige stoffen die in het lichaam opgenomen worden. ‘Je vergiftigt jezelf,’ aldus Pengel. Het is zo dat mensen de mening zijn toegedaan dat producten na de vervaldatum nog enkele maanden te gebruiken zijn, maar in de kwestie van de medicijnen gaat het om een heel gevaarlijke zaak, daar de kwaliteit van deze medicijnen niet meer is als wat zij moest zijn, verduidelijkt ze.

Waar Pengel wel van op de hoogte is, is dat sommige Hiv sero-positieven een bepaalde combinatie aan Aidsremmers moeten innemen en dat er van die combinatie maar één in Suriname is, waardoor zij genoodzaakt zijn om het voorlopig met een onvolledige kuur te doen. Ook heeft de voorzitter van de Stichting Mamio Namenproject vaker de klacht gehad van de rompslomp die plaats heeft voordat de mensen in het bezit komen van de Aidsremmers. Een ander bottle neck is dat de Hiv sero-positieven uit de districten naar de stad moeten om de medicijnen te verkrijgen.

Bianca Bourne

Boven

New Page 1 Meer Nieuws

Meer nieuws: 13/02/06

Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!