Slogan

Dagblad Suriname - waar de krant lezen nog leuk is!                  Suriname's populairste krant.    Nu: 122 gebruiker(s) online

Banner pagina


navigatiebar

 Laatste nieuws | Sport | Vrije Tribune | Starbuzz | Fawaka | Hotcard |  Foto's  Risaalah  Sandesa

Header

Banner
 
Banner pagina

 

 

 

Nieuws Tools Vertel een vriend Print bericht

Nationaal > UPS/DOE: samenwerking op basis van programma

Geplaatst: 24/05/2005

Paramaribo - De afgelopen dagen is in een propagandaspotje van het Nieuw Front op de televisie gesuggereerd dat UPS/DOE met het NF zal samenwerken. Het NF erkent met dit spotje dat hij de meerderheid bij de komende verkiezingen niet zal halen en zal dus moeten samenwerken.

Deze analyse is reeds lang door UPS/DOE gemaakt en wij zijn blij dat het NF voldoende realistisch is om in te zien dat hij geen meerderheid zal halen. Van UPS/DOE zijde is er nog geen voorkeur uitgesproken voor een eventuele samenwerking. De combinatie werkt zeer planmatig en loopt niet op de uitslag vooruit. De kiezer zal op 25 mei bepalen hoe de politieke kaarten liggen. UPS/DOE zal op 26 mei de uitslag van de verkiezingen goed analyseren en nagaan welk mandaat de kiezer heeft gegeven. Indien UPS/DOE van de kiezers voldoende zetels heeft gekregen om deel te nemen aan besprekingen voor een coalitie, gaan wij die verantwoordelijkheid niet uit de weg.

Er zal dan op basis van de overige uitslagen nagegaan worden welke coalitie mogelijk gevormd kan worden. Bij gesprekken over een coalitie zal UPS/DOE praten op basis van een te sluiten regeerakkoord, waarin het beleid centraal zal staan. Het verkiezingsprogramma van de combinatie is zeer gedegen, terwijl er tijdens de campagne duidelijke issues zijn gepresenteerd: verdubbel het nationaal inkomen, halveer de werkloosheid, geef studiefinanciering, maak de buurten veilig, bestrijd corruptie en zorg voor echte decentralisatie.

UPS/DOE is de enige partij die helder uiteen heeft gezet waar het geld voor de economische groei vandaan moet komen. Wanneer er overeenstemming over het beleid is, zal gekeken worden welke personen het best bij het beleid passen. Deskundigheid en integriteit staan hierbij centraal. Daarnaast zullen personen die veroordeeld zijn of verdacht worden of die niet goed gepresteerd hebben in het verleden, niet in aanmerking kunnen komen voor een ministerspost, het vice-presidentschap of presidentschap. Ook wijst UPS/DOE de combinatie van partijvoorzitter en president af, omdat de president ten allen tijde boven partijen moet kunnen staan. UPS/DOE staat in ieder geval open voor samenwerking met andere partijen.

De combinatie meent dat het NF, de NDP en VVV niet met elkaar zullen kunnen samenwerken, omdat de leiders van deze partijen dit reeds hebben aangegeven. UPS/DOE vraagt de kiezer daarom om een duidelijk mandaat, om een oplossing te kunnen bieden voor de komende politieke impasse. De kiezer kiest hiermee meteen voor beter beleid. Wie daarbij de mogelijke coalitiepartners worden, ligt aan de uitslag van de verkiezingen. UPS/DOE staat kortom een zakelijke en rationele aanpak voor, waarin centraal staat dat het Surinaamse volk nooit de dupe mag worden van de politieke verhoudingen, aldus een verklaring van UPS/DOE.

Meer Nieuws

Meer nieuws: 24/05/05

Boven

Banner pagina

Bij overname Bron vermelding verplicht / Dagblad Suriname.

Om deze website te bekijken heeft u Macromedia Flash player 7.0 of hoger nodig.
Indien uw browser geen scripting support, gelieve de Java software te downloaden.

sub navigatie
Meer Rubrieken




Happy Birthday to you ....
Dankbetuigingen en overlijdensberichten
Adverteren binnen DBS!
Colofon

Bekijk ons nieuwsarchief!

Download wallpapers

Verfris jouw desktop!

 

Banner pagina

 

bottom navigatiebar

 Privacy verklaring | Colofon | Adverteren | Vertel een vriend | Maak ons uw Startpagina!